istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Kombi Arıza Kodları

İletişim


Kombi markaları kullanıcılarına eşsiz bir ısınma deneyimi sunarken zaman zaman bazı arızalarla da karşılaşma ihtimali sunmaktadır. Ortam ısınmalarında ve sıcak su ihtiyacının karşılanmasında ev ve iş yerlerinin vazgeçilmezi konumundaki cihazların kombi arıza kodları konusunda bilgi sahibi olunması sorunların hızlı bir şekilde çözüme kavuşmasını sağlayabilir.
Bazı markalarda kronik olarak karşımıza çıkan arızalar aynı marka kullanıcılarının ortak sorunlarını oluşturuyor. Teknik servis desteğine ihtiyaç duymadan arızanın tespit edilmesini az da olsa sağlayacak arıza kodları karşılaşılacak arıza senaryolarına hazırlıklı olmayı da sağlayacaktır.

Kombi Arıza Kodları Ve Çözümleri

Kombilerin verimli çalışmasının en önemli göstergesi olan ateşleme fonksiyonu 227 arıza kodu ile alevin algılanmamasına neden olabiliyor. Sıkça karşılaşılan bu sorun için çözüm sanılanın aksine çok basit olabilir. Gaz vanasının açık olduğundan emin olmak bu aşamada alevin algılanması için yeterli gelecektir. Kombi arıza kodları ve çözümleri için harekete geçilmesi, ertelenmemesi ise son derece önemlidir.
Mevcut kombi için besleme geriliminin düşük olduğunu gösteren 356 arıza kodu da kombilerde en çok yaşanan arızaların başında geliyor. Isınma cihazının yeterli besleme noktasına ulaşması için 196 Vac gerilim oluşturulması gerekiyor. Unutulmamalıdır ki, tecrübesiz kullanıcılar tarafından çok fazla kurcalanmaması gereken kombilerin arıza verdikleri durumlarda yetkili teknik servis ile iletişime geçilmelidir. Aksi halde en basit arızanın bile yanlış müdahale sonucunda büyümesi ve yüksek fiyatlara mal olması kaçınılmaz olabilir.

Kombi Arıza Kodları ve Belirtileri

Kombiler kullanım esnasında kullanıcılarına bazı sinyaller niteliğindeki belirtilerle arıza olduğunu göstermektedir. Her kullanıcı kombi arıza kodları konusunda bilinçli olmasa da, elektronik cihazlardaki her arızanın kod karşılığı bulunmaktadır. Teknik hizmet sektörünün tespit ve arıza giderilme çalışmalarını kolaylaştıran bu kodlar arasında 1017 su basıncının düşük olduğunu gösteren arıza kodudur. Mevcut su basıncı değerini kontrol etmek ve gerektiğinde su ilave etme yöntemi ile arızanın giderilmesine yardımcı olmak doğru olacaktır. Özellikle Bosch kombi arıza kodları için https://www.bosch-thermotechnology.com/tr/tr/residential/musteri-hizmetleri/ariza-kodlari-ve-cozumleri/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kombi arızalarında 2971 ve 2972 arıza kodları da karşılaşılması olası kombi arıza numaralarıdır. Çalışma ve şebeke gerilimlerinin düşük olduğunu gösteren bu arıza kodları profesyonel teknik destek alınması gereken arızalardır. Şebeke geriliminin beslemesi konusunda uzman teknik ekibin desteği arızanın tekrarlamaması için önemlidir.  

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.