undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend

Kıvılcım Algılama Özelliği ve Yangınla Akıllı Mücadele Sistemi

İletişim


Endüstriyel sektörlerde kullanılan malzeme türleri yangın riski taşıyabiliyor. Kağıt ve ağaç işleme, kimya, ilaç gibi önemli sektörlerde patlama ve kıvılcım oluşması ile yangın çıkma riski vardır.
Bunun için bu tür binalarda kıvılcım algılama özelliği bulunan yangın söndürme ve uyarı sistemleri kullanılıyor. Yangın güvenlik sistemleri şirketi, yangına karşı akıllı mücadele sistemlerini kullanarak güvenliğin en iyi şekilde oluşturulmasını sağlıyor.

Kıvılcım Algılama ve Söndürme Sistemleri

Evenos yangın güvenlik sistemleri şirketi, yanıcı özellik taşıyan materyallerin bulunduğu araçlar ve binalar için yangın söndürme sistemleri kurulumlarını yapıyor. Yangın algılama ve söndürme sistemlerini için çözüm önerilerini profesyonel ekipleri tarafından hazırlanan projeler ile sunuyor.
 Endüstriyel alanlarda yapılan çalışmalarda çıkan kıvılcımların yangına neden olmaması için akıllı mücadele ve söndürme sistemleri hazırlıyor.

Kıvılcım Algılama Sistemi Kullanılan Sektörler

Binaların yangına karşı korunabilmesi için farklı yöntemler kullanarak sistem kurulumları yapılıyor. Kıvılcım algılama sistemlerine en çok ihtiyaç duyulan ve sistem kurulumu yapılan sektörler şunlardır.

 • Petrol ve doğalgaz,
 • Kimya,
 • Enerji,
 • Ağaç ve kağıt,
 • Gıda,
 • Demir çelik,

Bu sektörlerde makinalar çalışırken, materyal işleme sırasında kıvılcım oluşturabiliyor. Kıvılcımların yangına neden olmaması için söndürme sistemleri geliştiriliyor.

Yangın Söndürme Sistemi Kurulumları

Evenos A.Ş, kıvılcım, patlama algılama ve yangın söndürme sistemleri ile ilgili tüm çalışmaları, profesyonel mühendislik çalışmaları ile yapıyor. Sistem kurulumunu yaptıktan sonra işletme yetkililerine gerekli eğitimleri vererek sistemin etkili bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.
Yangınla akıllı mücadele edilmesi için verdiği destek hizmetleri ile tüm sektörlerde çalışma alanlarının ve binalarının daha güvenli olmasını sağlıyor.

Yangın Güvenlik Önlemleri

Sulu söndürme sistemleri ya da diğer söndürme sistemlerini kullanarak yangına karşı akıllı mücadele yöntemlerinin kullanılması sağlanıyor. Endüstriyel sektörlerde çalışma sırasında meydana gelecek olan patlama ve kıvılcımların risk oluşturmaması için akıllı mücadele yöntemleri kullanılıyor. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır.

 • Patlama kapakları,
 • Patlama söndürme sistemleri,
 • Alevsiz patlama kapakları,
 • Patlama izolasyonları,
 • Algılama ve söndürme sistemleri,

Sektörde edinilen deneyimlerle binaların yangın güvenlik sistemleri en iyi şekilde hazırlanıyor ve aktif olarak kullanıma sunuluyor.

Kıvılcım Algılama Sisteminin Çalıştırılması

Yangınla akıllı mücadele kapsamında kurulan sistemlerin çalıştırılabilmesi için doğru yerlere ve doğru yöntemlerle kurulması gerekiyor.
Kıvılcım oluşumunun algılanması ve söndürülmesi için sistemin fanlar altına kurulması ve detektörlerin hassasiyet ayarlarının yapılması gerekiyor.
Etkili söndürme için köpük monitörü yanıcı özelliği olan maddelere yakın bölgede bulunmalıdır. Kıvılcım oluştuğunda ve uyarı sistemi algılama yaptığında hemen söndürme sistemini çalıştırır.

Söndürme Sistemi Hesaplamaları

Kıvılcım dedektörleri, söndürme sisteminin çalışmasını sağlar. Söndürme sistemi kurulumları yapılırken, ekipmanların bulunduğu yer, aralarındaki mesafe, hava hızı, söndürme sisteminin tepki süresi hesaplanır. Bu hesaplamalar, mühendislik çalışmaları ile yapılıyor ve akıllı söndürme sistemlerinin anında devreye girmesi sağlanıyor.

Kıvılcım Algılama Sisteminin Avantajları

Yangın güvenlik sistemleri şirketi, tüm çalışmalarında profesyonel çözüm seçenekleri üretiyor ve en iyi korumayı sağlıyor.
Yangınla akıllı mücadele sistemi kurulumlarında sistemin avantajları hakkında bilgi veriliyor. Dış ortama uyumlu bir sistemdir ve kolay kurulabiliyor. Modüler ve esnek bir sistem olduğu için her sektörde ihtiyaç duyulan alanlara kurulabiliyor.

Yangın Söndürme Sistem Projelerinin Hazırlanması

Tüm bina türleri için yangın söndürme sistemleri projeleri hazırlanıyor. Kıvılcım oluşan endüstriyel sektörlerde yangınla akıllı mücadele sistemlerinin geliştirilebilmesi için çalışma alanlarının özelliklerine göre projeler hazırlanıyor.

Sektörün etkin ve güvenilir firması olarak, mühendislik çalışmaları yapılarak sulu, köpüklü, gazlı söndürme sistemlerini kullanıyor, yangınların oluşmadan önlenmesini sağlayacak kurulumlar yapıyor. Endüstriye sektörlerde, toz patlamaları yangına neden olabildiği için sektörlere göre söndürme sistemleri hazırlıyor.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.