Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Kavrulacağız! Uzman isim uyardı: Önümüzdeki 4 güne dikkat

İletişim


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, 5 günlük hava durumu raporuna göre yorumladı. Orhan Şen, Avrupa’daki sıcak hava dalgası uzun sürdüğünü ifade etti. Şen, “5 gün değil 10-15 gün. Tabi o zaman söyledik. Bu Türkiye’yi kıyısından köşesinden etkileyecek. Tam etkilemeyecek. Öyle oluyor. İstanbul’da bugün önümüzdeki 3-4 gün sıcaklığın en sıcak günü. Bugün 33 derece civarında olacak. Önümüzdeki günlerde de 33-32 derecelerde gidecek. Ta ki çarşamba gününe kadar” dedi.

ORHAN ŞEN ÖNÜMÜZDEKİ 4 GÜNE DİKKAT ÇEKTİ!

Prof. Dr. Orhan Şen, “Önümüzdeki günlerde yarından itibaren Güney Ege ve Akdeniz’de nem düşmeye başlıyor. Yüzde 10’ların da altına düşecek. Bu bir tehlike. Orman yangınları için 40 derece sıcaklık yüzde 10. Çok önemli. Çok kritik değerler bunlar. Buna bir de rüzgar etkilenirse ‘Aman dikkat edelim’ diyorum. Önümüzdeki 4 gün dikkat etmeliyiz. Zaten o bölgede 31 Ağustos’a kadar ormanlara girişler yasaklandı. Ama ormanın yanından geçerken de dikkat edelim. Şişeler atmayalım, sigara içiyorsanız arabanın içinde söndürelim. En ufak bir kıvılcım bunu tetikleyebilir” ifadesini kullandı.

HANGİ İLLERDE SICAK HAVA DALGASI VAR?

“Antalya’da en sıcak günlerinin ortalaması 35 dereceyken 40 dereceye varıyor. Bu da yaklaşık 5 günün üzerinde sürecek. İzmir ve Muğla öyle. Dolayısıyla Güney’de Güney Ege’de ve Akdeniz’de sıcak hava dalgası var ve devam ediyor” diyen Orhan Şen, Edirne, Ege’de, İzmir, Muğla, Antalya’da sıcak hava dalgasının olduğunun altını çizdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.