Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

İsveç Başbakanı Andersson’dan dikkat çeken ‘PKK’ açıklaması

İletişimNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç, Finlandiya, Türkiye arasında, Türkiye’nin güvenlik endişelerini gidermek için bir anlaşma üzerinde çalıştıklarını, Madrid’deki zirvede bu kapsamda görüşmelerin süreceğini söyledi.

Stoltenberg, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ile Brüksel’deki NATO karargahında ortak basın açıklaması yaptı.Stoltenberg, Andersson ile son haftalarda sık iletişim içinde olduğunu, hem kendisinin hem de onun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de konuştuğunu söyledi.

“PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR”

Türkiye’nin endişelerinin meşru olduğunu ve giderilmesi gerektiğini yineleyen Stoltenberg, “Başka hiçbir müttefik Türkiye kadar teröristlerce mağdur edilmedi, buna terör örgütü PKK da dahil.” dedi.

Türkiye ile görüşmelerin olumlu sonuçlanacağını umduğunu söyleyen İsveç Başbakanı Andersson, “AB’nin terör örgütü listesinde bulunan PKK İsveç için de terör örgütüdür” dedi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.