Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

İran’da plastik üretimi için hammadde tedarikçilerini tanımak

İletişim


Petrokimya ürünleri, petrol veya doğal gazdan elde edilen kimyasallar ve polimerlerdir. Plastik ve sentetik malzemelere olan talebin sürekli artması ve diğer yandan günümüzde ekonomi ve toplumda önemli bir paya sahip olmaları nedeniyle kimya ve polimer endüstrilerinin önemli bir parçasıdırlar. Bu ürünler, insanların günlük olarak kullandığı binlerce farklı ürünü üretmek için kullanılmaktadır.

Petrokimya ürünleri son derece çok yönlüdür ve gıdadan temel kimyasallara, kimyasal ara maddelere (türevler) ve son olarak plastikler, kauçuk, reçineler, sentetik elyaflar, yapıştırıcılar, boyalar, malzemeler dahil olmak üzere son ürünlere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.Deterjanlar pestisitleri içerir. Petrokimya endüstrisinde üretilen en bol organik kimyasallar metanol, etilen, propilen, bütadien, benzen, toluen ve ksilen’dir.

İran’ın petrokimya endüstrisi, önemli uzmanlık yenilikleri içeren rekabetçi bir endüstridir ve ekonomik açıdan, küresel pazarda petrokimya ürünleri alıp satarak muazzam karlılık getirecek karlı bir endüstridir. Üretim hacmi açısından sektör, dünyadaki toplam petrol ve doğal gazın yaklaşık %10’unu oluşturmaktadır. Ürün değerine göre petrokimya endüstrisinin toplam petrol ve gaz endüstrisi içindeki payının daha büyük olması, petrokimya ürünlerinin çeşitli yakıt türlerine kıyasla yüksek değerine işaret etmektedir.

Lastiklerin %99’u petrol ve doğal gazdan üretiliyor ve çoğu nafta hammaddesi kullanılarak yapılıyor. Nafta damıtma işlemi sırasında oluşur ve benzinden daha ağırdır. Bu malzeme, sırf plastik üretiminde kullanıldığı için en önemli petrokimya malzemelerinden biridir. Plastikler de dahil olmak üzere petrokimya ürünlerinin uygulaması aşağıdadır:

Petrokimya ürünlerinin uygulanması

Temel kimyasallar ve plastikler, çeşitli dayanıklı ve dayanıksız tüketim mallarının temel yapı taşlarıdır. Her gün uğraştığımız pek çok şey, giydiğimiz giysiler, evlerimizi ve ofislerimizi inşa etmek için kullanılan yapı malzemeleri, ev aletleri ve elektroniklerin çeşitliliği, yiyecek ve içecek ambalajları ve ulaşımda kullanılan birçok ürün. kimyasallar ve plastikler, bu malların büyük çoğunluğunun petrokimya endüstrisi tarafından üretilebileceği şekilde elde edilmektedir. Kimyasallara ve plastiklere olan talep, tüketim malları talebiyle doğrudan ilişkili olan küresel ekonomik koşullardan kaynaklanmaktadır.

Polimerik malzemelerin tıp endüstrisinde uygulanması

Petrokimya ürünleri tıpta önemli bir rol oynamaktadır; Çünkü reçineler, filmler ve plastikler yapmak için kullanılırlar.

Ev eşyalarında polimerik malzemelerin uygulanması

Petrokimya ürünleri plastik, elyaf, sentetik kauçuk ve film yapmak için kullanıldığından, bu malzemeler ev ürünlerinin birçok yerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ev sektöründe kullanılan ürünler arasında halılar, deterjanlar, giysiler, parfümler, mumlar ve daha fazlası bulunur.

İran’da polimerik malzemelerin tarihi

Polimerik malzemelerin üretim tarihi 1939 yılında başlamıştır. 1926 yılında alkid, anilin ve formaldehitin tanımlanması, 1927 yılında selüloz ve polimetil klorür üretimi, 1929 üre formaldehit üretimi ve 1981 yılında etilen üretimi 1911 yılında PE filmlerin ekstrüde edilerek üretimi yapılmıştır. İki yıl sonra, PE şişeler üretilerek 1911 yılında polimer kompozit filmlerin kullanılmaya başlanması, polimerik malzemelerin ambalaj alanında kullanımında bir dönüm noktasıdır.Ambalaj hammaddeleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Son yıllarda tüketimi artan ürünlerden biri de tek kullanımlık poşet ve kap gibi plastik ürünlerdir. Bu ürünlerin önemli bir kısmı yerli hammaddelerle üretilmekte ve hammaddelerinin petrokimya şirketleri aracılığıyla tedarik edilmesi gerekmektedir.

Son yıllarda piyasada özellikle dolar başta olmak üzere kur dalgalanmaları meydana geldiğinde petrokimya ve buna bağlı olarak plastik ürünlerin fiyatları yükselmiştir. Döviz kurunun özellikle doların yükselişe geçtiği son aylarda petrokimya şirketleri plastik üretimi için hammadde fiyatlarını artırdı.

Mevcut durumda üretim, özellikle plastik ürünlerin üretimi birçok sorunla karşı karşıya kalmakta, plastik ve naylon ürünler çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmakta ve plastik ürünlerin fiyatlarının artmasıyla birlikte çeşitli ürünlerin maliyet fiyatları artmaktadır. Plastik ve polimer sektörü ithalata o kadar bağımlı değil ve dolar yükseldikçe iç piyasada dalgalanma olmamalı.

Ülkede üretilen plastik ve polimer malzemelerin üretimine yönelik hammaddeler, iç pazardaki fiyat dalgalanmalarının ihracat pazarları tarafından karşılanması gereken tüketici pazarlarına ihraç edilmektedir, ancak şu anda durum farklı şekilde yönetilmektedir.

plastik hammadde fiyatları

Plastik ve polimer hammaddeler borsada kilogram başına 5000 Toman civarında fiyatlandırılıyor, ancak açık piyasada kilogram başına 10 bin Toman fiyatına bile satın alınacak ürün yok, plastik ve polimer ürünlerin hammaddeleri daha ucuzken piyasadan daha fazla Yurtiçi ihracat pazarlarına gönderilir. Şu anda, petrokimya, fazla talebe rağmen tedarık oranı büyük ölçüde azalttı. Plastik ürünler geri dönüştürülebilir olsa da bu imkandan yararlanılmalı ve plastik ve polimer ürünler geri dönüşüm döngüsüne daha ciddi bir şekilde dahil edilmelidir. Geri dönüşüm kültürü yetkililer ve toplum arasında olması gerektiği gibi yer bulamamış ve bu durumda geri dönüşüme güvenmek ülkede uygun bir ekonomik tasarruf sağlayacaktır. Bu popüler hammaddelerden biri de aşağıda inceleyeceğimiz polistirendir.

 

PS – Polistiren Üreticileri:

Genellikle petrol rezervleri yüksek olan ülkelerin petrokimya tesislerinde üretilen bu ürün bir petrol ülkesi olan İran’da da çok yüksek kapasitede gelişmiş petrokimya tesisleri tarafından GPPS, HIPS, EPS, XPS ve diğer çeşitlerde üretilmektedir. size aşağıda bulunan İran’ın en gelişmiş tesislerinden sayılan bu tesislerden hammadde tedarik yapabilme gururuna sahibiz:

  • Tabriz Petrokimya Şirketi
  • Entekhab (Esnova) Petrokimya şirketi
  •  

İran’daki hammadde tedarikçileri

İran’da plastik hammadde üreten birçok fabrika var ve bu fabrikaların her biri farklı kalitelerde bir dizi malzeme üretiyor. Bu hammaddeleri iki şekilde satın alabilirsiniz. Birinci yöntemde bu fabrikaların ihalelerine katılmanız gerekiyor, birinci yönteme göre çok daha kolay olan ikinci yöntemde ise tedarikçi rolünde olan aracı firmalara başvurabilir ve bu firmaların hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. . İran’da polimer ve kimyasal ürünler için ihracat hizmeti veren birçok şirket var, ancak bu şirketlerin güvenilirliğini sağlamalısınız. Bu ticaret şirketlerinden bazıları, satın alınan malların nakliyesi sorumluluğunu da üstlenir ve hammaddelerinizin nakliyesinin büyük sorumluluğunu bu şirketlere daha güvenle emanet edebilirsiniz. Bu ünlü ve muteber firmalardan biri de bu yıllarda ticari hizmetler veren ve hammadde ihracatı yapan Petrobon Ticari Mühendislik Şirketi’dir.

Plastik üretiminde polimerik ve kimyasal malzemelerin uygulanması

Günümüzde hayatımızın her yerinde karşımıza çıkan polimerik ve kimyasal maddeler, çanta ve naylonlar, meşrubat şişeleri, ev aletleri, arabalar vb. hepsi polimerik ve kimyasal hammaddelerden yapılmış ürünlerdir.

Ama plastik ürünleri nasıl yapıyorlar? Tüm plastik ürünlerin üretim süreci aynı mıdır?

Genel olarak, plastik şekillendirme yöntemi, ilk önce hammaddelerin (plastik granüller, pullar veya toz) ısı ile eritilmesi ve eriyiğin nihai ürünün şeklinin tasarlandığı ve yapıldığı kalıba dökülmesidir. Soğuduktan sonra kalıba dökülen eriyik kalıptan çıkarılarak nihai ürünün şeklini alır.

Plastik parçaların oluşturulmasında ve üretiminde, herhangi bir ürünün oluşturulmasında olduğu gibi, planın uygulanmasından ve hatta fabrika arazisinin hazırlanmasından önce özel dikkat gösterilmesi gereken ön koşullar ve gereksinimler ve zorunluluklar vardır. Plastik malzeme üretiminde en önemli nokta hammaddesi olduğu için aşağıda hammadde alırken dikkat etmeniz gereken noktaları gözden geçireceğiz.

Sonunda

Bu yazıda, İran’ı polimerik ve kimyasal hammadde tedarikinde bir köprü olarak kullanabilmeniz için İran’dan plastik üretimi için hammadde tedarikçileri sağlamaya çalıştık. Size İran’dan hammadde satın alma yöntemini sağladık ve sizi hammadde satın almanın iki ana yöntemini tanıttık. Umarız size vermiş olduğumuz noktalara göre hammadde alım ve ithalatınızı yüksek güvenlikle yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda plastik üretimindeki önemli noktalara ve plastik üretimi için hammadde alımına değinmeye çalıştık. En iyi polimerik malzemeleri mümkün olan en düşük riskle Türkiye’ye ithal edebilmeniz için İran’dan polimerik ve kimyasal hammadde temini hakkında bilgi verdik. İran’dan hammadde ithal etmeyi planlıyorsanız, ihtiyacınız olan hammaddelere daha güvenle ulaşabilmeniz için aracılık yapan saygın şirketlerin ücretsiz tavsiye ve yönlendirmelerini mutlaka kullanmanızı öneririz, ancak şunu unutmayın: Genel olarak, İran’dan Türkiye’ye ithalat yapmak riskli ama riski en aza indirmeye çalışmalısınız. Bu makaleyi yararlı bulacağınızı ve bu makalede verilen ipuçlarını kullanacağınızı umuyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.