Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

İnternette Kripto Ticareti Yapmanın 5 Kolay Yolu

İletişim


 

Kripto para dünyası büyüdükçe kullanıcıların bu sektörden para kazanma imkânları da gün geçtikçe çoğalmakta. Hâliyle birçok kişi kriptodan para kazanmak, gelir elde etmek istiyor. Neyse ki bunu yapmak için birçok seçeneğimiz var, eskisi gibi yapabileceğimiz tek şey manuel olarak spot piyasasında alıp satmak değil. İnternet üzerinden kripto ticareti yaparak kâr elde etmek için izleyebileceğiniz beş farklı yöntemden bahsettik.

 

Klasik Yol: Yatırım

 

Günlük al-sat işlemleriyle pek arası olmayan, harcayacak zamanı fazla bulunmayan, kripto paraların ardındaki teknolojiye uzun vadede güvenen kişiler genellikle bu yolu izliyor. Uzun vadeli bir yatırım yapıp yıllar sonra bunun meyvesini yemek, risksiz ve stressiz bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Eğer sizin de geleceğine güvendiğiniz kripto paralar varsa yerel veya global kripto para borsaları üzerinden bunları satın alabilir, isterseniz borsada isterseniz de kendi kripto para cüzdanınızda saklayarak değerlenmelerini bekleyebilirsiniz.

 

Kaldıraçlı İşlemler

 

Margin trading, risk eşiği yüksek olan, düşük bütçesiyle daha büyük kârlar elde etmeye çalışan yatırımcılar için ideal bir yöntem. Kaldıraç kullanarak işleme koyduğunuz bütçenizi daha büyük gösterebiliyor, bu sayede daha büyük kârlar elde edebiliyorsunuz. Fakat bu işlemlerin riski de oldukça yüksek, zira paranızın büyük bir kısmını kaybetmek de büyük bir miktar kazanmak kadar kolay. 100 dolarınızla x5 kaldıraçlı, yükseliş yönünde işlem yaptığınızı ele alalım: Yatırım yaptığınız araç %20 artarsa x5 kaldıraç sayesinde %100 kâra geçersiniz, yani 100 dolar kazanırsınız. Fakat araç %20 düşerse aynı şekilde 100 dolar kaybedersiniz. Dolayısıyla bu işlemleri denemeden önce riskinizi yönetecek bir strateji kullanmanız gerekiyor. 

 

Staking

 

Kripto para borsalarının kullanıcılara kâr edebilmeleri için sunduğu yaygın yöntemlerden bir tanesi de staking. Staking sayesinde belli bir kripto parayı belli bir dönem cüzdanınızda tutarsanız ekstra faizden yararlanarak gelir elde edebilirsiniz. Bunu yaparken güvendiğiniz bir kripto parayı seçerek kripto paranın kendi değer kaybından kötü etkilenmemeniz gerekiyor. Eğer yatırım yaptığınız paranın değeri artarsa hem faizden hem de kârdan kazanabilirsiniz.

 

Algoritmik Al-Sat 

 

Günlük al-sat işlemleri yaparken başarıya ulaşmak için psikolojinizin ve planlama becerinizin çok kuvvetli olması gerekiyor. Yapay zekaların böyle bir avantajı var: Duygulardan etkilenmiyorlar, plana sadık kalıyorlar. Dolayısıyla algoritmik al-sat robotları birçok yatırımcının parasını büyütmesini sağlayabiliyor. Crypto Robo gibi algoritmik al-sat hizmetlerinden yararlanarak siz de kripto para ticaretinizi daha kârlı hale getirebilirsiniz.

 

Gem Kovalamaca

 

Büyük borsalarda bulunmayan ama gelecek vadeden yeni kripto paralarda çok büyük kâr potansiyeli bulunuyor. “Gem” diye tabir edilen bu yeni projeleri erkenden yakalayıp düşük miktarda da olsa yatırım yaparsanız gelecekte çok büyük kârlar siz bekliyor olabilir. Bu yöntemi kullanarak birçok farklı projeye nispeten düşük miktarlarla yatırım yapmanızı öneririz, zira birçok kripto para projesi sıfırı görse de 1-2 tanesini bile tutturursanız toplam yatırımınızın çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.