istanbul seo undefiend undefiend undefiend

İnstagram Hesabı Hakkında Bazı Bilgiler

İletişim


Silinen mesajları geri getirme içeriği içerisinde pek çok kişinin sorununa çözüm bulacağız.  İçeriğimizde sosyal medya kullanıcılarının büyük sorunu olan silinen mesajları geri getirme hakkında bilgiler yer alacaktır. 

İnstagram Silinen Mesajları Geri Getirme 

İnstagram uygulaması yaklaşık olarak  12 senedir kullanılan bir uygulamadır. 2010 senesinin Ekim ayında kurulmuş olan ücretsiz bir sosyal medya uygulaması olarak bilinir. Bu uygulama piyasa içerisinde iOS cihazlar için kullanılmaya başlandı. Daha sonralarda ise 2012 senesinde Android cihazlar için de kullanıma açılmış oldu. İnstagram uygulamasında çeşitli filtreler kullanarak farklı fotoğraflar çekebilirsiniz, hatta son güncellemeler arasında instagram efekt bulma gibi aramalar yapılmaya başlandı. Bunun sebebi ise instagram güncelleme ile sunmuş olduğu efektler oldukça beğenildi.

Instagram’da durum böyle olunca günlük kullanıcı sayısı milyonları aştı. Hatta pek çok kullanıcının geçim kaynağı bile İnstagram olmaya başladı bu kadar popüler bir uygulama silinen mesajları getirmek için nasıl bir şey yapıyor? Konuyla ilgili daha fazla detaya ulaşmak Instagram silinen mesajları geri getirme instagram silinen mesajları geri getirme bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz. Instagram’da herhangi bir takipçilerinizi engellediğiniz zaman o kullanıcı ile geçmişte konuşmuş olduğunuz bütün mesajlar otomatik olarak silinir. Pek çok kullanıcı ise bu silinen mesajları geri getirmek isteyebilir. Bu durumda yapılması gereken farklı yöntem bulunuyor.  Doğru bir şekilde yaparsanız mesajlarınız geri gelir. İlk olarak uygulamanız gereken yöntem:

 • Engeli kaldırmanız
 • Öncelikle İnstagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
 • Daha sonra ise ana sayfada açılır. Buradan profile kısmına tıklayın.
 • Profil kısmında sağ üst tarafta bir çizgi sembolü bulunmaktadır. Buna tıklayın.
 • Karşınıza bazı farklı seçenekler gelecektir, buradan ayarlar sekmesini tıklayabilirsiniz.
 • Bundan sonra ise karşınıza gelen sayfanın üzerinden gizlilik ayarları sekmesini açın.
 • Mesajların tekrar geri gelmesini istediğiniz kullanıcıyı bulup engeli kaldırabilirsiniz.

Silinmiş olan İnstagram mesajlarını geri getirmek adına mahkemeye başvurabilirsiniz. Burada bilmeniz gereken önemli bir husus bulunuyor. Herhangi bir üçüncü bir kişi ya da yazılım Instagram’da silinmiş olan mesajları geri getirme işlemlerini yapamaz. Bu durum ile kullanmış olduğunuz uygulamalar hesabınızı ele geçirmek amacıyla yapılmış olan bir tür tuzaktır. Bu tuzaklara düşmemeye önem gösterin. İnstagram hesap kurtarma bağlantısı üzerinden ele geçirilmiş olan hesaplarınızı geri alma yöntemleri bulunuyor. Silinen mesajlar hayati derecede önem taşıyorsa mahkemeye başvuru yaparak mesajları geri getirebilirsiniz. Başvuru esnasında haklı olarak mesajlarınız tekrardan geri getirilebilir. Bu durum mahkemede delil niteliğinde kullanılabilir. 

 • İnstagram hesabınıza giriş yapınız.
 • Ardından profilinizdeki ana sayfada sağ üst köşede üç çizgi şeklinde semboller karşınıza çıkar.
 • Daha sonra ayarlar menüsüne tıklayın.
 • Ayarlar sekmesi içerisinde bulunan yardım seçeneğine tıklayarak instagram hesabını geri getirme işlemlerini yapabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken husus ise mesajların neden silinmiş olduğu ile ilgili bir dönüş yapmanız gerekiyor. İnstagram mesajlarının silinmemesi için neler yapılabilir Instagram’da bazı mesajlar çeşitli nedenlerden dolayı kendiliğinden silinebilir Instagram’da bulunan mesajlarını silinmemesi adına yapacak hiçbir şey yoktur bu durumda mesajlaştığımız kişilerin önem derecesine göre ekran görüntüsü alabilirsiniz mesajları bu şekilde önemli mesajlar saklanabilir.

İnstagram Hesap Kurtarma

İnstagram hesabımızın çalındığını nasıl anlayabilirsiniz hesaba giriş yapmaya çalıştığınız zaman girdiğiniz kullanıcı adı başka bir hesaba ait lütfen kullanıcı adınızı tekrar kontrol ediniz, gibi bir uyarı karşınıza çıkıyor ise muhtemelen hesabınız çalınmıştır. İnstagram hesabını kurtarmak için mail adresinizin kilit bir rol oynuyor. İnstagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız, şifremi unuttum seçeneğini şifre sıfırlama linklerini isteyebilirsiniz. Hesabınızı çalan hackerler genellikle hesaba tanıtılmış olan e-mail adreslerine de ele geçirebiliyorlar. Bu durumda sizin sahip olmuş olduğumuz email adresine bir bildirim gelir bu bildirim içerisinde hesabınızı güvene al veya yapılan değişiklikleri geri al gibi seçenekler karşınıza çıkar. 

Aynı zamanda; instagram hesap kurtarma programı instagram hesabınızı kurtarmak için pek çok program internette yayınlanıyor. Bu programlar aslında hesap kurtarmak adına yapılmadı. Bu programlar üzerinden kişisel bilgileriniz ele geçiriliyor. Hatta bu programlar kullanılarak telefon veya bilgisayarlarınız dahi ele geçirilebiliyor. Bu sebepten dolayı hesap kurtarma adına paylaşılmış olan programlara inanmayın ve güvenmeyin. Hesap kurtarma kodu instagram hesap kurtarma kodu ile hesabınızı geri almanız mümkün. Bu özelliği aktif olarak kullanıyor iseniz, hesabınızı kolaylıkla geri alabilirsiniz. Fakat bu özellik hiç aktif edilmediyse instagram hesap kullanma kodu ile hesabınızı geri almamız mümkün olmayacaktır. Bu özelliği kontrol edebilmek adına yapılması gerekenler:

 • İnstagram hesabınıza giriş yapmak.
 • Daha sonra sağ üst bölümde yer alan 3 çizgi menüsü tuşuna tıklamak.
 • Hemen ardından ayarlar menüsüne giriş yapmak.
 • Güvenlik seçeneğini tıklayın.

İki faktörlü doğrulama yapmasını, ek yöntemleri seçin ardından yedek kodları tıklayın. Bu şekilde hesabımızı kurtarabilirsiniz. İnstagram hesap kurtarma kodlarını lütfen kaybetmeyin bu kod ile hesabınızı geri alabilirsiniz.

İnstagram Telif Hakkı Mesajı

Genel kapsamda instagram telif hakkı mesajı konusunda araştırma yapın. Telif hakları kısaca insanların emeğini, ürününü hatta düşüncelerini, bilgilerini  almak kopyalamak anlamında nitelendirilebilir. Bu işlem instagram üzerinde yapılırsa ve de tespit edilirse, instagram telif hakkı ile karşı karşıya kalınabilir. Instagram telif hakkı sorunu için verilebilecek çözüm önerileri şu şekilde olabilir:

 • Dolandırıcıların sizlere göndermiş olduğu telif hakkı ihlali mesajlarını kesinlikle tıklamayınız.
 • Linkleri tıkladığınız zaman hesabınız çalınabilir bu durumda hesabınızı geri almak kolay olmayacaktır.
 • Size gönderilmiş olan bir link varsa buna kesinlikle tıklamayın. 

 
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.