Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

İkna yoluyla teslim olan terörist ailesiyle bir araya geldi

İletişimİl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, çocukları terör örgütü tarafından kandırılarak kaçırılan aileler ile görüşmeler devam ediyor. Bu görüşmelerde aileleri ile irtibat kuran, terör örgütü tarafından kaçırılan çocukların ikna edilerek teslim olmaları sağlanıyor.

6 YIL ÖNCE KATILDIĞI TERÖR ÖRGÜTÜNDEN KAÇTI

Son olarak ekipler, 6 yıl önce terör örgütüne katılan F.Ş.’nin teslim olması için çalışma başlattı. Yaklaşık 1 yıl boyunca süren çalışmalarda güvenlik güçleri ve ailesinin ikna ettiği F.Ş., terör örgütü kampından kaçarak, Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine teslim oldu.

6 YIL ARADAN SONRA AİLESİYLE BULUŞTU

Burada işlemlerinin ardından Gaziantep‘e getirilen F.Ş., Emniyet Müdürlüğü’nde annesi Hülya ve yürüme engelli babası Salih Ş. ile buluşturuldu.

6 yıl sonra oğlunu karşısında gören anne Hülya Ş., uzun süre gözyaşı döktü. Yıllar sonra oğluna kavuşan Hülya Ş., “Oğluma kavuştuğum için çok mutluyum” dedi.

Tekerlekli sandalye ile buluşmaya gelen Salih Ş. de çocuğuna kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, polislere teşekkür etti.

“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN HER ŞEYİ YALAN”

Güvenlik güçlerine teslim olan terörist F.Ş. de PKK terör örgütünün kendilerine yalan söylediğini belirtti. Ailesi ile görüştüğünü ve etkin pişmanlık yasasının anlatıldığını daha sonra da güvenlik güçleriyle irtibat kurarak örgütten kaçtığını aktaran F.Ş., “Teslim olduğumda herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Ailemi kavuşmak çok güzel bir duygu. Terör örgütünün her şeyi yalan. Ben orada bulunan herkesi teslim olmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

Emniyette ifadesi alınan F.Ş.’nin işlemlerinden sonra adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.