Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Hindistan’da Müslümanlara zulüm giderek artıyor! Camiler kundaklanıyor evler yıkılıyor

İletişim


Hindistan’da iktidarı elinde bulundurdan ve azılı İslam düşmanı olan Hindistan Halk Partisi yetkililerinin İslam dini ve Hz. Muhammed’e hakaret etmesi ülkede Müslümanların protestosuna sebep oldu. 

Geçtiğimiz haftalarda başlayan protestolarda yüzlerce Müslüman polis tarafından saldırıya uğrayarak gözaltına alınırken, ülkenin çeşitli yerlerinden de çatışma haberleri gelmeye başladı. 

MÜSLÜMANLARIN EVLERİ YIKILIYOR 

Hindistan polisi, Müslümanların evlerini protestoları sindirmek için çeşitli bahanelerle yıktığı görüntüler ortaya çıkarken, dünya genelinde Müslüman ülkelerin yöneticilerinden sert tepkiler gelmeye başladı. 

Diğer yandan Allahabad kentinde yaşanya Müslüman öğrenci liderlerinden Afreen Fatıma’nın evi yıkılırken, babası ve ailesinin fertleri de tutuklandı. 

İSRAİL’LE AYNI SÖYLEM 

Hint yetkililer ise ev yıkımı için İsrail’in Batı Şeria’da Filistinlilerin evini yıkarken kullandığı söylemi kullanarak evlerin ruhsatsız olduğunu gerekçe gösterdi.

CAMİLER KUNDAKLANDI

Diğer yandan Hindistan’da son yıllarda Müslümanların camileri de hedef olarak seçiliyor. 2020’den itibaren yoğunlaşan olaylar sırasında onlarca cami Hindu çeteler tarafından kundaklandı. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.