Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Grip, nezne, baş ağrısını geçiren keşif! Kara şifa bitkisi mucizeler yaratıyor

İletişimİnsanoğlunun en önemli dostu olan doğa, birden fazla mucizeye ev sahipliği yapıyor. Günümüzde çok sık rastlanan şeker hastalığı birinci sırada yer alırken, tedavisi modern tıbbın yanı sıra doğada da aranıyor.  Doğanın insanoğluna sunduğu mucizeler arasında yer alan kara mürver, içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde bağışıklığı güçlendirdiği gibi antioksidan etkisi gösteriyor.

KARA MÜRVERİN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olan bu şifa dolu bitki, birden fazla hastalığa iyi geliyor. Kara mürver hakkında yapılan bir çalışmada 64 kişiye 125 gramlık kara mürver ekstresi verildi ve 2 gün içerisinde grip, nezle, baş ağrısı, kas ağrısı gibi semptomlarda azalma görüldü.

GRİBİ HAFİF GEÇİRDİLER

Yapılan başka bir çalışmada da sık seyahat eden 312 kişi, 1 ay boyunca 300 gram kara mürver ekstresini günde 3 kere tüketti. Sonucunda ise grip, nezle gibi hastalıklara yakalanma sıklığında azalma görüldü. Bu kişiler hastalığa yakalansa dahi baş ağrısı, burun akıntısı gibi semptomları daha hafif geçirdikleri tespit edildi.

KARA MÜRVERİN DİĞER FAYDALARI

  • Emzirme döneminde olan annelerin sütü artırmaya yardımcı olur.
  • Terletici etkisi bulunması nedeniyle ateşin düşmesini sağlar.
  • Vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı atılmasında faydalıdır.
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirilmesini sağlar.
  • Göğsü yumuşatır ve balgam sökme özelliği de vardır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.