Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Geralgine K Nedir? Nasıl Kullanılır?

İletişim


Geralgine K öksürük, ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında migren ya da soğuk algınlığı tedavisinde de kullanılan Geralgine k ilacını doktor tavsiyesi olarak kullanmak zorunludur. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılırsa ilacın yan etkisi ya da farklı türde sıkıntılar çıkabilir. Bu kullanım özellikleri kişide bulunsa da farklı nedenlerden dolayı kişilerde sorun oluşturabilir. 

Geralgine K İlacının Yan Etkileri Nelerdir?

Geralgine K ilacının kullanım sonunda bazı yan etkileri olabilir. Her ilaçta olduğu gibi bu ilacının da yan etkileri bilindik yan etkileridir. Yan etkiler her ilaçta meydana gelebilen bir durumdur. Bunun nedeni kimyasallardan yapılmasıdır. Kimyasal olaylardan dolayı oluşan bu durum kişinin vücudunda bazı sorun ve reaksiyonlara sebep olabilir. Bu yan etkiler hem ciddi hem de hafif olarak kişilerde bulunabilir. Karın ağrısı nefes darlığı ciltte farklı oluşumlar dudak göz burun kısmında şişme gibi durumlarda ilacın kullanımı derhal kesilerek doktora başvurmak gerekir. Kullanılmaya devam edildiği sürece farklı olumsuzluklar meydana gelebilir. 
Bunun yanında kalp ritminde bozulmalar akciğer karaciğerde bozulma beyinde ödem gibi durumlar en ciddi ve ölümcül durumlardır. Bu durumlarda ilaç derhal bırakılmalıdır. En basit ve bilinen yan etkileri ise karın ağrısı gaz oluşumu halsizlik uyku baş dönmesi kusma uyuşukluk karıncalanma midede ve bağırsakta sorun oluşumu gözlenir. Bunun için doktor tavsiyesi ve doktor gözetimi altında kullanmak en doğru olanıdır.
 

Geralgine K Nasıl Kullanılır?

Geralgine K ilacının ne için kullanıldığını ve yan etkilerinin neler olduğunu bir önceki paragrafta konuştuk. Peki, geralgine K ilacının kullanımı nasıldır? Bazı kişiler bu durumda bilgiye sahip olsa da bazı kişilerin bu ilaç kullanımı ve diğer ilaç kullanımı konusunda oldukça fazla eksiği vardır. Geralgine K tablet şeklinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacın kullanımı sırasında doktorun önerdiği zamanlarda aç ya da tok nasıl dedi ise öyle kullanılmalıdır. Bunun yanında kullanılmayacak ilaç açılmamalı açık kalmış ise de kesinlikle alınmamalıdır. 

İlaç çay, kola, meyve suyu, asitli içecekler, alkol gibi içecekler ile tüketilmemelidir. Su ile tüketilecek bu ilaç kullanım süresi dolduktan sonra kullanılmamalıdır. Haricî kullanım olmadan doktor ne dedi ise ona kullanılmalıdır.  Suda eriterek ya da kırarak kullanılmamalıdır. Yine de kesin ve doğru bir kullanım için doktor tavsiyesini dinlemenizi önerdiğimizi hatırlatmak isteriz.

Geralgine K Nasıl ve Nerede Satılır?

Geralgine K ilacı eczanelerde satılmaktadır. Eczanelerde satılan bu ilaçlar herkes tarafından istek doğrultusunda alınamaz. Yeni çıkan yasa ve kanunlara göre kişiler doktor reçetesi olmadan ilaç alamaz. Bu yüzden ilaç alınırken doktor reçetesi bulunması gerekir. Reçete ile satın alınan bu ilaçlarda reçetenin de bir tarihi olduğu için bir başka sefere tekrar reçete yazılarak düzensiz kullanımın önüne geçilir. Bu şekilde de kimse kafasına göre alıp veremez. İlaç her eczane de bulunup isteyen herkes istediği eczaneden kolay bir şekilde alabilir. 
Eczaneden eczaneye fiyatta oynama olamayıp tek bir fiyat üzerinde çalışmalar devam etmektedir. İlacı kesinlikle haricî kullanım için ya da bir başkasının kullanması doğru değildir. Doktor tavsiyesi üzerine kullanılması oldukça önemlidir.

Geralgine K Fiyatları Nedir?

Geralgine K ilacının fiyatları ve diğer ilaçların fiyatları her sene güncellenmektedir. Devletinde ilaç ve tıbbi malzeme konusundaki desteği ile ve SGK ile karşılanan ilaç paraları oldukça uyguna gelmektedir. Geralgine K de bu ilaçlardan biridir. Fiyatı oldukça ucuz olan bu ilacı her eczanede aynı fiyatta alabilirsiniz.
İlaç kullanımında sağlanan her destek imkânı ile ödemeler peşin bir şekilde yapılmaktadır. Geralgine K fiyatı da oldukça avantajlı bir fiyatta olup cep yakmayacak tarzdadır. Bu sayede de kişiler reçete yazıldığı an hemen ilacı alıp kullanmaya başlayabilirler. Bu da bir avantajdır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.