izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Galatasaray-Fenerbahçe arasında şampiyonluk polemiği

İletişimGalatasaray Kulübü, resmi internet sitesinden ‘ 5 yıldız’ tartışmalarıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Kulübün yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Kamuoyunun Dikkatine,

Son günlerde Süper Lig şampiyonlukları konusunda, hukuki temeli ve geçerliliği bulunmayan, gayriciddi iddiaların yeniden gündeme getirilme çabalarını dikkatle takip ediyoruz.

Bilindiği gibi, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yapmış olduğu meşruiyeti bulunmayan 28 şampiyonluk konulu başvuruya karşı Galatasaray Spor Kulübü tarafından Türkiye Futbol Federasyonu’na 23 Mart 2021 tarihli dilekçemiz ile başvurulmuştu.

Devam eden süreçte, 21 Nisan 2021 tarihli ikinci dilekçemiz ile ilk başvurumuza ek beyan ve itirazlarımız da Türkiye Futbol Federasyonu’na iletilmişti.

Söz konusu dilekçelerimiz vasıtasıyla Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hiçbir hukuki dayanağı olmayan iddialarına konu başvuru ile buna bağlı taleplerin neden reddedilmesi gerektiği Türkiye Futbol Federasyonu’na detaylıca izah edilmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sözde iddiasına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki hukuki süreci son derece yakından takip etmektedir ve ilerleyen dönemlerde de takip etmeye devam edecektir.

Galatasaray Spor Kulübü, bugün itibariyle müzesindeki 22 şampiyonluk kupasıyla ve dört yıldızı ile Türkiye’nin en çok Süper Lig Şampiyonluğu olan kulübüdür.”

FENERBAHÇE’DEN YANIT

Galatasaray’ın şampiyonluk sayısı ile ilgili yaptığı açıklamaya Fenerbahçe cephesinden yanıt geldi.

Sarı kırmızılı kulüp yaptığı açıklamada “Galatasaray Spor Kulübü, bugün itibariyle müzesindeki 22 şampiyonluk kupasıyla ve dört yıldızı ile Türkiye’nin en çok Süper Lig Şampiyonluğu olan kulübüdür.” ifadeleri kullandı.

Fenerbahçe ise bu açıklamaya 1 Nisan 2021’de yaptığı paylaşımı alıntılayarak cevap verdi.

Fenerbahçe söz konusu paylaşımda “Davetimiz hala geçerlidir!” sözlerine yer verdi.Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.