Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

FUE Saç Ekimi ve Aşamaları

İletişim


FUE saç ekimi günümüzde ilgili sektörde en çok uygulanan işlemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda Fue saç ekimi fiyatları dışında merak edilenleri derleyerek paylaşmak istedim. Fue tekniği şu aşamalardan oluşur.

FUE Saç Ekimi Hazırlığı

Saç ekimi işlemi öncesinde, hastalar saç ekim merkezlerine ön görüşme için ulaşırlar. Her vakanın ayrı ayrı değerlendirilmesi ve ekilecek optimal greft sayısınının ve bunların yerleşiminin belirlenmesi önemlidir. Burada hastalar öngörülen sonuçlara ilişkin olarak sorular sorup yanıtlar alır. Ardından ameliyat öncesi testlere ve diğer hazırlıklara geçilir.

Saç Ekimi Sırasında Greft Alınması

Bu adım sırasında cerrah, hastanın donör alanından donör greftlerini çıkarmak için özel bir alet kullanır. Geleneksel olarak donör greftleri kafa derisinin arkasından ve yanlarından alınır, ancak bazı durumlarda alternatif donör alanları da kullanılabilir. FUE prosedürü sırasında greftler her zaman tek tek alınır. Bu tip ekstraksiyon donör bölgede uzun bir iz bırakmaz. FUE saç ekimi, safir gibi alt yöntemlerle uygulanabilse de greft çıkarma yöntemleri aşağı yukarı aynıdır.

Greftlerin korunması

Greftler çıkarılırken sağlık ekibi bunları implantasyon, yani ekim işlemi için korumak üzere aktif önlemler alır. Donör bölgeden bir greft alındıktan sonra temizlenir, saç sayısına göre ayrılır ve canlılığı en üst düzeye çıkaran aktif bir solüsyonuna daldırılır. Greftleri olan petri kapları daha sonra ekim işlemine kadar soğutulur.

FUE saç ekimi aşaması

Yeterli miktarda greft alındıktan sonra saç ekim merkezleri bunları daha ziyade fue saç ekimi aracılığıyla yerleştirmeye başlar. Bir hemşire ekibi, tek tek greftleri ilgili araca yükler ve saç ekim uzmanına iletir. Bu ekim yöntemi, mevcut saçlar arasına greftler yerleştirilmesine imkan tanır ve beraberinde çok yüksek ekim yoğunluğu getirir. Burada ekim açısı üzerinde tam kontrole sahip olmak esastır.

Ameliyat sonrası bakım

Saç ekiminin ana aşamaları tamamlandıktan sonra, doğru bakım sonrası prosedürlerin takip edilmesi önemlidir. Bu da donör ve ekim alanlarının yıkanmasını, nakledilen greftlerin sarsıntılardan korunmasını, aşırı sürtünmeden, darbelerden ve doğrudan güneş ışığından kaçınmayı gerektirir. Cerrah ayrıca iyileşme sürecini kontrol etmek için saç ekiminden bir gün sonra bir takip planlayacaktır.

FUE saç ekimi sonrası öneriler

Saçınızı ılık suyla yıkayıp doktorunuz tarafından önerilen şampuanı kullanmanız gerekir. Yıkama işleminden sonra saçları ovmak yerine bir havluyla kurulamak önemlidir. Bu süreçte sağlıklı saç gelişimi için tütün ve alkolden uzak durulmalıdır; bunlar iyileşme sürecinin sorunsuz ve hızlı olması açısından elzemdir. Yine saç ekim uzmanı tarafından reçete edilen ilaçlar kullanılmalıdır. Tavsiye edilirse yağ saç derinize uygulayabilirsiniz ve iyi sonuçlar için mesajla destekleyebilirsiniz. Aktivitelerden, saç ekiminden sonra en az on gün boyunca kaçınmalısınız.

Saçın Yeniden Uzaması

Saç ekiminden sonra saç büyümesi genelde sorunsuz devam eden bir süreçtir. Ekilen saçlar ilk iki hafta boyunca dökülmeye başlayacaktır. Ancak, bu endişelenecek bir durum teşkil etmemelidir; yeniden büyüme kısa bir süre sonra başlar. Aynı zamanda zamanla pigmentsiz saçlar dört aylık ameliyattan sonra daha canlı bir görünüme yerini bırakacaktır. Ameliyattan yaklaşık sekiz ay sonra saçlar yavaş yavaş kalınlaşıp koyulaşır. Ayrıca yaklaşık sekiz ay sonra hasta son saç büyüme modelini gözlemlemeye başlayacaktır. 12 ay içinde tüm önemli değişiklikler tamamlanacak ve doğal görünmlü saçlara kavuşmanız mümkün olacaktır.
FUE saç ekimi için sağlıklı bir prosedür süreci saç ekiminden hemen önce başlayarak çeşitli periyotlarda kontrol ve denetim gerektirir. Bu konuda salt fue saç ekimi fiyatları kriter olmamalıdır, hastayla tam anlamıyla ilgilenen kliniklerin seçilmesi bilhassa önem taşımaktadır.
 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.