izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Fırtına nedeniyle İdlib’deki sığınmacı kampları yıkıldı

İletişimŞiddetli rüzgarlar Hatay ilinin karşısında Suriye topraklarında yer alan İdlib’in kuzey kırsalında etkisini gösterdi.

İdlib’de Esad rejimi ve destekçilerinin saldırılarından kaçan sığınmacıların kaldığı kamplarda yüzlerce ailenin çadırı, fırtına nedeniyle yıkıldı.

Bölgede veri çalışmaları yürüten Suriye Acil Müdahale Koordinatörlüğü Müdürü Muhammed Hallaj, ülkenin kuzeyindeki kamplarda kurulan yüzlerce çadırda, şiddetli fırtına ve yağmur sonucu hasar meydana geldiğini bildirdi.

ÇADIRLAR YIKILDI, YAŞAM MALZEMELERİ ZARAR GÖRDÜ

Hallaj, “İdlib ve Halep kırsallarında çadırların yıkılması ve yerinden sökülmesi gibi hasarların yanı sıra çadırların içindeki yaşam malzemeleri de zarar gördü.” İfadelerini kullandı.

13’TEN FAZLA ÇADIR YIKILDI

Fırtınadan dolayı 13’ten fazla kampta çadırların yıkıldığını belirten Hallaj, kamplarda hasar tespit çalışmaları yürüttüklerini ifade etti.

ÇADIRLAR, SERT HAVALARA DAYANIKLI DEĞİL

Oluşan hasarın, kullanılan çadırların zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı olmamasından kaynaklandığını kaydeden Hallaj, aileleri gerekli önlemlerin alınması konusunda uyardı.

İNSANİ YARDIM KURULUŞLARINA ÇAĞRI

Bölgedeki insani yardım kuruluşlarına da çağrıda bulunan Hallaj, “Sivillerin ihtiyaçlarının karşılanması için harekete geçmeleri gerekiyor.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.