izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Fenerbahçelilere müjde! 28 şampiyonluk kabul edildi! 5 yıldız geliyor

İletişim


Fenerbahçe‘ye müjde Metin Sipahioğlu’ndan geldi. Sarı lacivertliler için 1959 öncesi şampiyonluklar için flaş bir gelişme yaşandı.

Eski yönetici Metin Sipahioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ”UEFA, son yayınladığı resmi yayında 1924-1959 arası dönemde ülkemizde oynanan ulusal şampiyonları kabul ettiğini resmen açıkladı.” ifadelerine yer verdi.

Sipahioğlu, paylaşımında ”Bu resmi kabulu saat 14.00’te yayınlayacağım.” notunu düştü.

Fenerbahçe Kulübü, 1959 yıl öncesi şampiyonlukların geçerli sayılması için TFF’ye başvurmuş ancak 1 yılı aşkın  süredir bir yanıt alamamıştı.

Metin Sipahioğlu, daha sonra yayınladığı belgelerde şu ifadeleri kullandı:

“Hatırlanacağı üzere; Fenerbahçe olarak TFF’ye yaptığımız başvuruda, Türkiye’de ULUSAL şampiyonaların TFF tarafından oynatılmaya 1924 yılında başladığını belirtmiş, 59’a kadar ULUSAL şampiyonaların tescilini istemiştik. Hayır onlar bölgesel diyenler de malumdu!!

UEFA ise, bizzat kendi websitesinde yayınladığı; Türk Futbol Tarihini anlatan yeni ortaya çıkan belgede; Türkiye’de, bizzat TFF tarafından oynatılan, ULUSAL TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARININ BAŞLANGIÇ TARİHİNİ, 1924 yılı olarak belirlediğini resmen açıkladı.

Özetle; UEFA da, kendi websitesinde yayınladığı resmi yayın ve belgede; 1923 yılında TFF’nin kurulmasından 1 yıl sonra, aynen bizim iddia ettiğimiz gibi; 1924 YILINDA TÜRKİYE ULUSAL FUTBOL ŞAMPİYONLUKLARININ başladığını resmen açıklamış oldu!! Şimdi top TFF’de”

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.