istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Evergreen İçerik Nedir? Nasıl Yazılır?

İletişim


 
Evergreen içerik en basit ifade ile temel konuları kapsayan ve genelde nedir, nasıl yapılır gibi sorulara cevap veren içerikler olarak tanımlanabilir. Giriş seviyesi içerik olarak tanımlanan evergreen çoğunlukla sürekliliği olan içeriklerdir. Aynı zamanda evergreen içerikler pek değişime uğramayan ve trend olmayan konular üzerine oluşturulur. Nedir ve nasıl yapılır sorularını yanıtlayan evergreen içerikler bu anlamda geniş bir yer kaplar.

Genel olarak evergreen içeriklerin arama hacmi hep yüksek bir seviyededir. Temel bilgi ihtiyacını karşılamaya yönelik olduğu için günümüzde evergreen içerikler geçerliliğini korumaya devam eder.

Evergreen İçerik Nasıl Olmalı?

Evergreen içeriklerin süreklilik ve giriş seviyesi bilgi içeriyor olması yeterlidir. Sürekli arama hacmine sahip olan ve nedir sorusuna yanıt veren içerikler daima bu kapsamda değerlendirilebilir. Hedef kitlenizi tanıyarak evergreen içerik oluşturabilir ve daha sağlıklı adımlarla içerik stratejinize devam edebilirsiniz. Evergreen içerik oluştururken aşağıdaki adımları dikkate alabilirsiniz.

Hedef Kitlenizin Sıklıkla Aradığı Konulara Yönelin

Evergreen içeriklerde öncelikle hedef kitlenizi tanımanız oldukça önemli. Hangi konularda bilgi aradıklarını ve bilgi düzeylerini bilmeniz doğru içeriğin seçilmesini sağlayacaktır.

Sektör İpuçları Sağlayın

Sektörünüz ile ilgili bilgi edinmek amacıyla arama yapan kullanıcılara yönelik içerikler girebilirsiniz. Bu içerikleri hazırlarken her bir konu için detaylı bir anahtar kelime araştırması yapmayı unutmayın.

Ürün ve Hizmetleriniz Hakkında Rehberler Hazırlayın

Ürün ve hizmet noktasında rehber hazırlarken evergreen içerik tarzına uyum sağlayan  nasıl yapılır, nedir, ne işe yarar gibi sorulara cevap vermeniz oldukça önemli. .

Bir örnek vermek gerekirse “iPhone 11 Özellikleri Nelerdir?” konulu bir içerik, trend olmadığı için sürekli olarak sorulan sorular arasında yer alır. Devamlı olarak aranan bu konu başlığı evergreen içerik stratejisi için önemli bir örnektir. Aynı şekilde “Bluetooth Kulaklık Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?” sorgusu da ilgi gören evergreen içeriktir.

Seo hizmeti almak ve dijital dünyada görünür olmak için https://www.bigbang-digital.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.