Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Evde Kedi Besliyorsanız Bu Malzemeleri Mutlaka Alın

İletişim


Evde kedi beslemenin psikolojik olarak insanları rahatlattığı ve olumlu bir etkisi olduğu araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Evde kedi besleyen insanların diğer insanlara göre her ne kadar daha mutlu olduğu ortaya çıksa da minik dostlarımız ile evde yaşamanın bazı zorlukları ve sorumlulukları vardır. Ancak bu tatlı zorlukların üstesinden gelmek mümkündür.
Evde kedi besleniyorsa en çok özen ve dikkat edilmesi gereken konu temizliktir. Minik dostlarımızın yaşadığı ortamlar da çabuk kirlenme ve mikrop olur. Çoğunlukla sevimli dostlarımızın her tarafa saçtıkları tüyler en çok bizi zorlayan konulardan biridir. Bu sebeple kedi beslenen evde temizliğe önem vermek çok önemlidir. Bu durum kedisi olan veya sahiplenecek kişilerin gözünü korkutabilir ancak bu durumu her gün temizlik yaparak ve minik dostlarımızın aşılarını ve bakımlarını düzenli olarak yaptırarak aşmamız mümkündür.

Bakım Önerileri

Evde beslenen bir kedi varsa kıyafetlerin tüylerle kaplı olması çok normal karşılanacak bir durumdur. Tüylerden kurtulmak için bir tüy toplayıcı rulo ya da koli bandı alabilirsiniz. Bununla kıyafetlerinizi rahatlıkla temizlenir.  Ve her gün sert olmayacak bir tarak yardımı ile kedinizin düzenli olarak taranması kedinizin tüy sağlığı açısından çok önemlidir. Ayrıca kedilerin tüy sağlığı ve az dökmeleri için özel üretilen mamalardan kullanabilirsiniz.
Kedilerin en çok hoşlandığı şeylerden biri de bir yerleri tırmalamaktır. Bu aktiviteyi gündelik yaşantınızda pek çok yerde görebilirsiniz. Yastıklarda halılarda koltuk ve sandalye gibi yerlerde bunu sıklıkla yaparlar. Eşyalarınızın sağlam kalmasını istiyorsanız onun tırmalayabileceği oyuncalar alabilirsiniz. Ya da tırmalama tahtası veya bolca vakit geçire bileceği bir kedi evi alabilirsiniz.

Kedilerin Rahatlığı İçin Yapılması Gerekenler

Kediler kendilerini güvende hissettikleri yerlerde uyumayı çok severler. Onların rahatça uyuyabilecekleri bir yer bir yatak çok önemlidir. Kediler rahatına düşkün canlılardır. Miskinliği ve uyumayı oyunu sevdikleri kadar severler. Bu yüzden aslında bazı kedi sahipleri oda kapıları kapalı olsa dahi kedilerinin rahatlıkla girip çıkması için kedi kapısı yaptırdıkları gözlemlenmiştir.
Kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmeleri için evde mutlaka kum kabı bulunmalıdır. Kum kabının içinde yeteri kadar kum olmalı ve temizlemek için özel bir tekniği olan kürek bulunmalıdır. Minik dostumuzun sabah ve akşam olmak üzere rahatlığı için günde en az iki kere kum kabı temizlenmelidir. Mama ve su kapları bakteri üretebileceği için kolay temizlenebilen türden olmasına dikkat edilmelidir. Kediler genellikle plastiğin kokusundan dolayı mama ve su kaplarında mamayı ve suyu yemek içmek istemezler. Bu yüzden cam seramik ya da metal olan kapların tercih edilmesinde fayda vardır. Mama için küçük su için daha büyük bir kaba ihtiyacınız olabilir. Kapların temiz taze mama ve su ile dolu olduğundan emin olmalısınız.  Kediniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm eşyalara Juen Pet Market aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.