Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Erken emeklilikte yeni dönem başladı! Başvuran herkes yararlanabilecek

İletişim


Erken emeklilik hayali kuranlar için yeni gelişme duyuruldu. Bazı şartları taşıyanlar erkenden emekli olabiliyor. Askerlik borçlanması, doğum borçlanması gibi etkenler çalışanların erkenden emekli olmasını sağlayabiliyor. 

ASKERLİK BORÇLANMASI İLE ERKEN EMEKLİ OLMA 

60 yaşında emekli olması gereken bir çalışanın askerlik borçlanması ile 18 ay erken emekli olma ihtimali şu şekilde değerlendiriliyor: 

Sigortalı olduğu tarihten sonra askerlik yapanlar askerlik borçlanması yaparlarsa bu durum sadece prim gün sayılarını artırır, emeklilik yaşını erkene çekmez. Ancak çalışmaya başlamadan ve sigortalı olmadan önce askerlik yapanlar isterlerse askerlik sürelerini borçlanabilirler, böylece emeklilik yaşını da erkene çekerler. Yani, borçlanacağınız gün sayısı kadar emekliliğiniz erkene çekilir ve bu da emeklilik yaşını etkiler. Bu durumda 18 ay askerlik borçlanması yaparsanız 58 yaşında emekli olabilirsiniz.

ASKERLİK BORÇLANMASI BAŞVURU ŞARTLARI

Askerlik Borçlanması Şartları Askerlik borçlanmasından yararlanabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir. Bu şartlar şu şekildedir: SSK, Bağ-Kur ve Emekli sandığı gibi sigorta kanunu kapsamında olan kurumlar üzerinden askerlik borçlanması yapabilirsiniz. Borçlanacağınız tarihteki sigortalılık durumunuz esas alınmaktadır. Zorunlu sigortalılık durumu sona ererse Bağ-Kur üzerinden borçlanma yapabilirsiniz. Askerlik borçlanması başvurunuz kabul edilirse 1 ay içerisinde ücretinizi yatırmanız gerekmektedir.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.