istanbul seo undefiend undefiend undefiend

En Popüler Bayilikler Kobi Vadisi’nde

İletişim


En İyi Bayilik Veren Firmalar 

Günümüzde birçok girişimci yeni iş kurma hayalleri içerisindedir. Liseden mezun olan birçok genç ya üniversite hayaliyle yanıp tutuşur ya da bir meslek sahibi olmak isteyen insanlar yeni bir iş kurmayı düşünmektedirler. Yeni iş kurmak isteyen insanlarda, iş hayatında problem yaşamamak için genellikle ailelerinin de desteğini alarak iş hayatına adım atmanın planlarını yaparlar.
Bu süreçte de şayet bildikleri bir iş modeli varsa bunun araştırmasını yaparlar ya da bir markanın bayiliğini alarak bulundukları şehirde orta seviyede bir yatırımla iş kurma süreçlerine başlarlar.
Yeni girişimcilerin yaşamış olduğu en büyük problemlerden biride: acaba hangi sektörde bayilik almanın kendilerine daha karlı bir iş modeli sunacağıdır. Elbette günümüzde onlarca farklı sektörde iş yapılabiliyor. Fakat risk almadan, kazancı yüksek olan, müşteri devamlılığı her zaman mevcut olan bir iş seçmek her zaman kolay olmuyor.
İşte bu aşamada da sizlere destek olabilmek adına, Türkiye’de alabileceğiniz en iyi bayilikleri paylaşmak istiyoruz.

En Karlı Bayilikler 

Her insan zarar etmeden bir iş sahibi olmak ister. Fakat günümüz şartlarında bulunan müşteri kitlesi sürekli olarak değişkenlik gösterebiliyor. Ayrıca hem piyasada bulunan birçok rakip firma hem de sanal dünyada hizmet veren birçok işletme varken, girişimcilerin işi gittikçe daha zor bir hal almaktadır.
Eğer sizde yeni iş kurma aşamasında olan bir girişimci iseniz; bulunduğunuz şehirde iş kurma sürecinizde destek olabilecek, profesyonel eğitimleri sağlayabilecek, gerekli ürün ekipman tedariği sağlayabilecek birçok bayilik veren firmaya Kobi Vadisi web sitesinde ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için: Kobi Vadisi platformunun bayilik veren firmalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Düşük Yatırımla Bayilik Almak 

Hem karlı hem düşük maliyetli hem de sirkülasyonu olan bir iş modeli seçmek, oldukça zor görünebilir. Fakat yerel veya ulusal düzeyde hizmet veren birçok bayilik veren marka, yeni girişimcilere destekler sunabilmek için birçok alternatif geliştirmektedirler.
Firmalar tarafından sunulan bazı bayilik destekleri:

  • Bayilik açılış aşamasında konsinye ürün desteği
  • Bayi personelleri için gerekli eğitimi sağlamak
  • Bayiye özel ödeme planı
  • Bayinin bulunduğu şehirde etkili reklam çalışmaları
  • Bölgesel müşteri yönlendirmeleri

gibi vb. birçok desteği bayilik veren firmalar, yeni yatırımcılara sunmaktadırlar.
Sizde kendi ekibinizi kurarak, iş kurma sürecinizde başarılı bir iş çıkartmak istiyorsanız kendi kriterlerinize uygun firmalar ile çalışmayı tercih edebilirsiniz.
 

En Çok Tercih Edilen Bayilik Sektörleri 

Aileden kalma bir mesleğiniz yoksa veya eğitimini almış olduğunuz bir işiniz yoksa hiç merak etmeyin. Sizde rahatlıkla bir bayi sahibi olabilirsiniz.
Tabi elbette bu aşamadaki en önemli kriter: iyi bir fizibilite çalışması yapmaktan geçiyor.
Kısaca özetlemek istiyoruz:
Bulunduğunuz şehirde / bölgede insanları araştırın. Nerede alışveriş yapıyorlar? En çok hangi alanda para harcıyorlar? Boş zamanlarında nerelere gidiyorlar? vb. daha birçok kriteri siz kendinizde belirleyebilirsiniz. Toplayacağınız bu bilgilerle, en çok müşteri kazanabileceğiniz alana yönelebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden araştırabileceğiniz iş fikirleri de, size birçok öneri sunacaktır.
Ama yine de size bazı fikirler vermek istiyoruz.
Örneğin; bulunduğunuz bölgede kafeterya işini yapan çok fazla işletme varsa elbette bu alanda hizmet vermek biraz riskli olabilir. Oto servis alanında hizmet veren işletme sayısının az olduğunu düşünüyorsanız, bu alanda yatırım yapabilirsiniz. Belki de giyim sektöründe bir iş kurabilirsiniz. Ya da bir okulun yakınında kırtasiye açmak size mantıklı gelebilir.
Bir önceki başlıkta bahsettiğimiz durum tam olarak buydu: fizibilite yapmak.
Yani, bir girişimci olarak iyi bir analiz yapmak hem iş kuruluşu aşaması öncesinde hem de işinizi kurduktan sonrada sizin için oldukça önemli olacaktır.

Bayi Sahibi Olmak

Siz değerli ziyaretçilerimize hem bu yazımızda hem de web sitemizde yer alan birçok blog yazımızda iş kurma süreciniz ile ilgili bilgileri paylaşmaya çalışıyoruz. İnsanlara iş kurarken hem fikirler vermeye hem de mantıklı yöntemlerle bir bayi sahibi olmanın faydalarından bahsetmeye çalışıyoruz.
Sizde iş kurma sürecinizde bir markanın bayiliğini alarak, birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Hem kariyeriniz açısından bir fayda sağlarsınız hem de bir girişimci olarak gelecek yıllarda elde edebileceğiniz tecrübeye sahip olabilirsiniz.
Artık birçok insan evine alışveriş yapmaktan tutunda, tatile bile çıkarken internet üzerinden araştırmalar yapıyor. Hepimiz günlük hayatımızda bile bilmediğimiz bir konu olduğunda hızlıca o bilgiye sahip olmak için; arama motorlarını kullanıyoruz.
Tam da bununla ilgili olarak, iş dünyasında yıllardır hizmet veren Kobi Vadisi iş portalından size bahsetmek istiyoruz.
Kobi Vadisi internet portalı ziyaretçilerine 10’dan fazla alanda hizmet vererek hem insanların bilgi kazanabileceği bir platformdur hem de yeni iş kurma / geliştirme / yönetme aşamasında olan kişilere binlerce farklı bilgi sağlayan büyük bir kaynaktır.
Sizde işletmecilikten tutunda, bir bayilik alma sürecinize kadar onlarca bilgiye Kobi Vadisi internet portalından erişebilirsiniz.
Umut ediyoruz, iş kurma aşamanızda kendiniz için başarılı bir kariyer belirle ve toplumumuz için faydalı bir işletme kurabilirsiniz.
Sizlere fayda sağlayacak diğer haber içeriklerimizi incelemeye devam edebilirsiniz.
 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.