izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

En İyi Saç Ekim Merkezi ve Saç Ekim Yöntemi Hangisi?

İletişim


Saç ekimi uygulaması günümüzde saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin en sık başvurduğu yöntem olarak öne çıkar. Kalıcı bir tedavi şekli olması ve doğallığı nedeniyle saç ekimi yoğun olarak tercih edilir. Uygulamaya dair merak edilen çok sayıda ayrıntı vardır.
Saç ekimi uygulamasına dair güncel fiyatlandırmalar ve en iyi yöntemler gibi çok sayıda ayrıntı merak edilmektedir. Yazımızın devamında saç ekimi ile ilgili sorulan pek çok soruya açıklık getirmeyi amaçlıyoruz.

Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisi?

En iyi saç ekim merkezi deyince şu klinikler göze çarpmaktadır;

 1. Este Favor Saç Ekim Merkezi
 2. Asmed Saç Ekim Merkezi
 3. Ahd Saç Ekim Merkezi
 4. Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi
 5. Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi

 
Kaynak Ve Tüm Saç Ekim Merkezlerini Görmek İçin Tıklayın;
https://www.memurhaberci.com/turkiyenin-en-iyi-sac-ekimi-merkezleri/
En iyi saç ekim merkezi araştırılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikli olarak kurumun referansları ve tecrübe miktarı araştırılmalıdır. Daha önce merkezde yapılmış olan işlemler hakkında bilgi alınmalı ve bizzat uygulamaya gerçekleştirecek uzman ile görüşülmelidir. Alanında başarılı ve tecrübeli olarak öne çıkan saç ekim merkezleri arasından ücretlendirme ve diğer şartlara bağlı olarak seçim yapılabilir. Bu alanda öne çıkan bazı firmalarla konumuza devam edelim.

Este Favor Saç Ekim Merkezi

Bu alanda bilinen kliniklerden birisidir. İstanbul’da hizmet veren günde bir ya da iki işlem yapmaktadır. Gerekli hijyen şartları incelenerek ve pandemi koşullarından önlem alınarak hizmet verilen kurumdan gibi temel teknikler uygulanır. Merkezin fiyat aralığı belirlenen greft sayısı ve uygulama yöntemine göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak 6000 TL ile 14 bin TL arasında değişen bir ücret söz konusudur.

Asmed Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi alanında hizmet veren bir başka kurum olarak öne çıkar. Merkez en çok fue yöntemi ile dikkat çeker. Yine kendi yöntemlerini sunmayı amaçlayan ve tekniklere yenilerini ekleyen bir yapıya sahiptir. Greft başına ortalama fiyatları 2 ve 2,5 Euro arasında değişiklik gösterir.

Ahd Saç Ekim Merkezi

Antalya’da bulunan ve saç ekimi hizmetinin yanı sıra sağlık turizmi alanında da bilinen kurumlardan birisidir. 2003 senesinden bu yana hizmet veren kurum greft sayısı hesabı ile fiyatlandırma yapmaktadır.

Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Saç ekimi hizmeti almak isteyen kişilerin tercih ettiği bir başka kurumdur. Uzman doktorlar eşliğinde ve teknolojik saç ekim yöntemlerinin uygulandığı merkezde fut ve fue teknikleri kullanılmaktadır. Elbette uygulanan yöntemler kişiye göre değişiklik gösterici için bahsedilen kurumlara başvurarak ön muayene yapılması ve kişiye en uygun tekniğin belirlenmesi önemlidir. Bu sayede merkezler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve net fiyatlar hakkında bilgi almak mümkün olur.

Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi

Alanda hizmet veren bir diğer alanda Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi olmaktadır. Ankara Çankaya’da bulunan merkez 1998 senesinden bugüne hizmet vermeye devam etmektedir. Fue tekniğinin uygulandığı ve modern saç ekim yöntemlerinin öne çıktığı merkez tercih edilen kliniklerden birisidir. Fiyat aralığı Euro cinsinden olmakla birlikte 2500 greft saç ekim uygulaması için yaklaşık olarak 8750 avro ücret talebi söz konusu olmaktadır.
Yukarıda sunulan merkezlerinin yanı sıra saç ekimi ile ilgili modern teknikleri uygulayan çok sayıda farklı alandan söz edilebilir. Bu konuda bakılması gereken ilk kriter modern saç ekim yöntemleri ile ilgili genel bir bilgi sahibi olmaktır. Ardından gerçekten güncel yöntemleri uygulayan ve mümkünse birden fazla tekniği uzman şekilde yapan kurumlara yönelmek gerekir.
Birden fazla klinik ile görüşerek bilgi almak da mümkündür. Ardından çoğunda ücretsiz olan ön muayene ile saç yapınız için ihtiyaç duyulan yöntemin hangisi olduğuna karar verilmelidir. Bu aşamadan sonra daha net bir bilgi edinilebilir. Hem fiyat aralığı hem de sizin için uygun bulunan yöntemin hangisi olduğu belirlenerek tedavi süreci başlatılır.
 Bu aşamada konu dahilinde merak edilen tüm sorular operasyon başlamadan uzman hekime sorulmalıdır. Kafanızda hiçbir soru işareti kalmadığında güvenilir bir kurumdan saç ekim hizmeti alabilirsiniz. Yine saç ekim işleminin öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar söz konusu olur. Doktorunuz bu ayrıntıları size bildirmekle yükümlüdür. Başarılı ve tecrübeli bir alanda işlem yapılmasının ardından gerekli noktalara dikkat edilirse başarılı bir işlem geçirmek mümkün olur.
 

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekimi fiyatları bu alanda sıklıkla sorulan unsurlardan bir tanesidir. Fiyatlandırmanın önemli olduğu kesindir ancak yalnızca bu kriter üzerinden ilerlemelidir. Öncelikle işlemi en iyi şekilde yapabilecek uzmana başvurmak ve kaliteli merkezler arasında bir seçim yapmak gerekir.
Elbette saç ekimi konusunda bazı kriterlere bağlı olarak fiyatlandırmalar söz konusu olur. Bu noktada yöntemlere göre fiyat değişikliği yapılır. Ancak genel bir bilgi sunulması gerekirse greftlere  bağlı olarak dolayısıyla saç ekimi yoğunluğuna göre bir fiyatlandırma mevcut olur.

5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

Alanında uzman merkezler tarafından greft sayılarına bağlı olarak saç ekimi fiyatları belirlenir. Genellikle ense bölgesinden alınan bölüm bölümü saçları ifade eden greftler bir miktar saç derisi ile birlikte işlenir. 5000 greft yüksek sayıda bir saç ekimi ne ifade eder. Herkesin ihtiyaç duyduğu greft miktarı değişiklik gösterir. Bu nedenle uzman kişi tarafından belirlemesi yapılır. 5000 greft saç ekimi fiyatı yaklaşık olarak 7000 TL ve üzeri rakama tekabül eder.

4000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

4000 greft saç ekimi fiyatı konu dahilinde merak edilen bir başka içeriktir. 5000 grefte göre biraz daha az miktarda saç ekimi yapılmasını sağlar. 4000 greft saç ekimi fiyatının yaklaşık 5500 ve 6 bin TL arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir.

3000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

Aynı şekilde araştırılan saç ekimi işlemlerinden biriside 3000 greft fiyatıdır. 3000 greft 5000 ve 4000 miktarına göre daha az saç ekiminin yapıldığı uygulamaya verilen addır. Yaklaşık olarak 4000 ve 5000 TL arasında değişiklik gösteren bir fiyatlandırma sunulabilir. Greft nedir sorusunun cevaplandırılmasını ardından greft fiyatlandırmalarının nasıl yapıldığına bakalım.

Greft Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde saç ekim fiyatlarında greft uygulamasının temel alındığını söylemiştik. Bunun için genelde 1 greft saç kökünün iki yana 3 lira seviyesinde tutulduğu ifade edilebilir. Dolayısıyla 3000 greft saç ekiminin 5000 ve 6000 TL civarında seyrettiği bilinmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları İstanbul

Saç ektirme fiyatları İstanbul ve çevresinde en çok araştıran içeriklerden birisidir. İstanbul saç ekimi işlemi için en çok tercih edilen merkezlerden birisi olarak öne çıkar. Pek çok farklı sağlık konusunda olduğu gibi saç ekimi operasyonlarında da İstanbul tercih edilen bir merkez konumunda.
Özellikle pek çok farklı tekniği uzman bir şekilde uygulanabilmesi nedeniyle çok sayıda kişi İstanbul’daki merkezleri başvurmaktadır. Aynı şekilde kalabalık bir yapıya sahip olması bu alanda çalışan klinikleri artırmaktadır.
İstanbul bünyesinde saç ekimi fiyatlandırmaları şehirde yaşayan ya da burada işlem yaptırmak isteyen kişiler tarafından merak edilen içeriklerden birisidir. Saç ekimi söz konusu olduğunda öncelikle uygulanan yöntem ve tekniğe bağlı olarak fiyatlandırma farklılık gösterir. Saç ekimi yapılacak merkezin yetkinliği ve referanslarına bağlı olarak yine ücretlendirme değişebilir. Ayrıca ekilecek saç miktarı da fiyat konusunda belirleyici bir unsurdur.
İstanbul saç ekim merkezleri dahilinde yer alan Este Favor Saç Ekim Merkezi ortalama fiyatları 6 bin TL ve 14 bin TL arasında değişiklik gösterir. Yine bu alanda hizmet veren Dr. Emrah Cinik Saç Ekim Merkezi ortalama fiyatları 7000 TL ve 12000 TL arasındadır.
Esteworld saç ekim merkezi fiyatları ise 7000 ve 10 bin TL arasında değişiklik gösterir. Aynı şekilde Dr. Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi İstanbul’da hizmet veren kliniklerden birisidir ve 10.000 TL ile 12000 TL arasında ortalama bir fiyat aralığına sahiptir.

Saç Ekimi Fiyatları 2021

Saç ekimi fiyatları 2021 güncel rakamları, sene bitmeden önce işlem yaptırmak isteyen kişiler tarafından araştırılan konulardan birisidir. Saç ekimi tekniklerinin farklı olduğu ve yönteme göre ücretlendirmenin değiştiğinden bahsetmiştik. Ancak belli standart uygulamalara yönelik ortalama fiyatları açısından değerlendirildiğinde kliniklerin kendi belirlediği rakamlar ön plana çıkar.
Örnek olarak 2021 itibarıyla Este Favor saç ekim merkezinin fiyat aralığı 6500 TL ile 13.000 TL arasında değişerek farklı uygulamalar yapılmaktadır. Yine Asmed Saç Ekim Merkezi 40.000 TL ve 120.000 TL fiyat aralığıyla hizmet veren merkezlerden birisi olarak öne çıkar. Çok sayıda farklı klinik fiyat aralıkları sunulmak ile birlikte genelde 7000 ve 15 bin TL arasında bir ortalama bulunduğundan söz edilebilir.
 Saç ekimi fiyatlarına 2022 itibariyle her alanda olduğu gibi belli oranda zam gelmesi beklendiği için 2021’de işlemi yaptırmak isteyenler tarafından güncel fiyatlar araştırılmaktadır. Farklı yöntemlere dair net fiyat aralığı almak için alanında uzman bir kuruluşla iletişime geçilebilir.

Saç Ekimi Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar Olacak?

Saç ekimi fiyatları 2022 yılında saç ekimi uygulaması gerçekleştirmeyi planlayanlar tarafından merak edilen unsurlardan birisidir. 2021 yılına nazaran yükselmesi beklenen fiyatlandırmalar yine kliniklerin fiyat aralığına ve yönteme göre değişiklik gösterecektir. 2022 itibariyle genel bir rakam belirtmek gerekirse; şu anda ortalama 6000 TL civarında olan bir işlemin 7500 ve 8000 TL aralığına yükseleceği beklenmektedir. Buna bağlı olarak yaptırmak istediğiniz diğer saç ekim yöntemlerinin fiyatları hakkında ortalama bir fikir çıkarılabilir.
Yine uygulamayı yapan kliniği fiyat aralıkları bu konuda belirleyicidir. Örnek olarak 10000 ve 50 bin TL arasında bir fiyat aralığına sahip klinikteki artış miktarı buna bağlı olarak gerçekleşecektir. 2022 yılında piyasa fiyatları doğrultusunda bir güncelleme beklenmektedir. Saç ekimi işleminde daha önce de belirttiğimiz gibi öncelikle yaptırmak istediğiniz kurumu belirlemeniz ve size özgü yöntemi fiyat aralığını öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır. Çünkü herkesin saç ekimi için ihtiyaç duyduğu yöntem ve saç ekim miktarı farklıdır.

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi?

En iyi saç ekim yöntemi hangisi sorusu yanıtlanırken öncelikle saç ekim yöntemlerine dair genel bir bilgi edinmek önemlidir. Bu alanda birkaç temel teknik ön plana çıkar nokta hangisinin daha etkili ve faydalı olacağı tamamen uygulanacak kişinin yapısına bağlıdır. Bu nedenle saç ekimi işlemi tamamen bireysel bir durumdur ve herkese aynı şekilde uygulanamaz.
Her insanın ihtiyaç duyduğu saç ekim miktarı ve tekniği farklıdır. Bu nedenle DHI saç ekimi, fue saç ekimi, safir fue saç ekimi ve perkütan saç ekimi olarak ayrılan tekniklerden en uygun olanının seçilmesi uzman kontrolünde sağlanır.
Her bir saç ekim tekniği günümüzde güncel olarak kullanılan ve eski tekniklerin yerini alan pratik modellerdir. Ancak en iyi saç ekim yöntemi sorulduğunda cevap kesinlikle kişinin yapısına bağlı olarak verilir. Bu nedenle konu dahilinde güvenilir bir kuruma başvurarak ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Saç ekim teknikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi sunmaya devam ediyoruz.
Saç ekimi teknikleri farklılık göstermekle birlikte temel mantık kişinin genellikle kuvvetli saç tellerini barındıran ense bölgesinden gerekli teknik ekipmanla saç alınması ve hazırlanan bölgeye nakledilmesi işlemine saç ekimi denir. Yine operasyonun ardından uygulanması zorunlu olan bazıları rutinler vardır.

DHI Saç Ekimi Yöntemi ve Fiyatları

DHI saç ekim yöntemi son yılların en çok rağbet gören uygulamalarından birisidir. Bu teknik en gelişmiş saç ekimi uygulamalarından birisi olarak öne çıkar. Fue tekniği ile saçlarda kanalı açmaya gerek olmadan ve en az miktarda kesi uygulanarak işlem tamamlanabilir. Bu sayede saç ekim zamanının kısa olmasının yanısıra kişilerde meydana gelen yara izleri de çok daha az olur.
Günümüzde çok sayıda farklı tekniğin güncellenerek ilerlediği ve gelişme gösterdiği bilinmektedir. Teknolojik kullanımların en yoğun şekilde odaklandığı uygulamalar arasında yer alan saç ekiminde DHI yönteminde de farklı gelişmeler mevcut olmaktadır. Bazı merkezler standart olarak DHI saç ekimi yöntemini benimserken bazı kliniklerde kendi uygulamalarını geliştirmeyi amaçlar.
Saç ekimi tekniklerinin tek başına kullanılması söz konusu olabilir. Bunu anlamak için saç ekimini yapacak uzmanla konuşmak ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak gerekir. İşlem öncesinde size hangi uygulamanın gerçekleştirileceğinin bildirilmesi gerekir. DHI yöntemine ait fiyatlar güncel rakam olarak 4000 TL ve 5.000 TL civarında başlar.

Fue Saç Ekim Yöntemi ve Fiyatları

Alan dahilinde tercih edilen bir diyar yöntemde fue saç ekimi olmaktadır. Peki fue saç ekim tekniği nasıl yapılır? Fue işlemi en sık kullanılan uygulamalardan birisi olarak bilinir. Kıl köklerinin tek tek alınarak doğal bir saç ekimi sunulması ile yoğun şekilde tercih edilen bir yöntem olarak öne çıkar.
Yine pek çok farklı alanda olduğu gibi fue tekniği içinde teknolojik gelişmeler söz konusu ve farklı farklı alanlarda yapılan fue uygulamaları bulmak mümkündür. Son zamanlarda dikkat çeken due çeşitlerinden birisi safir uçlu fue tekniği olmaktadır.
Bu tekniği fiyat aralığı merak edilen bir unsurdur. Fue çekim fiyatlarının ortalama olarak 3000 ve 4000 TL aralığından başladığı bilinmektedir. 2021 fiyatları güncel rakamlardan oluşmaktadır. Saç ekimi yöntemlerinin birbirinden çok farklı olduğu bilinmekle birlikte hepsinin gelişmiş teknikler olduğu ve güncelliğe sahip olmayan uygulamaların bir süre sonra rağbet görmediği ifade edilebilir.

Safir Fue Saç Ekim Yöntemi ve Fiyatları

Safir fue saç ekim yöntemi aslında fue tekniğinin bir alt dalıdır. Dolayısıyla tam anlamıyla ayrı bir teknik olarak nitelendirilemez. Klasik fue tekniğinden farkı ise kaleme benzer özel cihaz ve safir madeninin kullanıldığı uç kısmıyla işlemin çok daha rahat yapılabilmesidir.
Saç derisinde kanal açılırken safir uç kullanılması hem daha dar kanalların açılmasını hem de yaraların daha hafif bir şekilde geçmesini sağlar. Dolayısıyla son dönemlerin gelişmiş yöntemlerinden birisi olarak kullanılmakta ve bilinmektedir.
Safir fue saç ekim yöntemi incelenirken fiyat aralığı da merak edilmektedir. Safir fue yönteminin fiyatları klasik fue yöntemine göre biraz daha yüksek maliyetlidir. Bu nedenle klasik yönteme nazaran bir miktar daha fazla bütçe ayırmak gerekebilir. Gelişmiş bir teknik olması ve yaraların daha kısa sürede iyileşmesi nedeniyle yoğun olarak tercih edilir. Bu yöntem ve yine başarılı unsurlardan birisi olmakla birlikte herkes için en ideal uygulamanın alanında uzman kişi tarafından belirlenmesi gerekir.

Saç Klonlama Tedavisi Ne Durumda?

Saç klonlama tedavisi son dönemlerin en güncel uygulamalarından birisi olarak saç ekim yöntemleri arasında dikkat çekmeye devam etmektedir. Peki saç klonlaması ne anlama gelir ve bu tedavi nasıl uygulanır? Öncelikle herkes saçının doğal formunun korunarak çoğalmasını ve aslına en yakın şekilde saç ekimi yapılmasını tercih eder. Dolayısıyla saç kullanmaması uygulamasında amaçlanan tam olarak budur.
Saç klonlaması işleme kişinin kendi saçının laboratuvar ortamında çoğaltılması amacını içerir. Saç çoğaltma teknikleri de birbirinden farklı olmakla birlikte bu unsur ilk başta kulağa değişik gelebilir. Ancak saçlarında tıpkı diğer organlar gibi canlı bir mekanizma olduğu düşünülürse kişinin kendi saçının çoğaltılarak saç ekimi yapılması daha uygun bir işlem gibi görülmektedir.

En Yeni Saç Ekim Yöntemleri Hangileri?

Söz konusu saç ekimi uygulaması olunca her geçen gün tekniklere bir yenisi eklenmektedir. Günümüzde bilinen temel 4 saç ekim yöntemi öne çıkar. Bu yöntemlerden yukarıda bahsetmiştik. Saç ekim yöntemi ve saç ekim yöntemi gibi teknikler hala en güncel uygulamalardır. Ancak teknoloji ile ilerleyen bir alan ulan saç ekimi uygulaması; bu yöntemler üzerinden güncellemelerle ilerler.
Örnek olarak klasik ve yönteminin geliştirilmesi ile safir tekniği oluşturulmuştur. Tıpkı fue tekniğinde olan adımlar izlense de safir uca sahip uygulama aracı ile diğerinden ayrılır. Ayrıca saç klonlama teknolojisi de bu alanda son yılların en çok dikkat çeken uygulamalarından birisi olarak öne çıkar.

İstanbul En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisi?

İstanbul’daki saç ekim merkezleri yurtiçi ve yurtdışından yoğun talep gören klinikler olarak öne çıkar. Gerek kalabalık bir bölge olması gerekse de sağlık turizmi ile çok sayıda kişinin talep göstermesi nedeniyle İstanbul’da pek çok saç ekim merkezi bulunabilir. Bu alanda uzman ve tecrübeli merkezlere yönelmekte ve seçici olmakta fayda vardır.
İstanbul saç ekim fiyatları genellikle yukarıda sunulan fiyat aralığında olmaktadır. Şehirdeki saç ekim merkezlerinin tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de tecrübeli olmalarının yanı sıra farklı pek çok tekniği bir arada uygulamalarıdır.

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilir?

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Bu konuda da ayrıntılar uzman hekim tarafından belirtilir. Yazımızda dikkat edilmesi gereken noktalara dair genel bir bilgi veriyor olacağız. Öncelikle mümkünse operasyondan bir hafta kadar önce sigaranın bırakılması gerekir.
Aynı şekilde bir hafta önce alkolün kesinlikle sonlandırılması gerekir. Yine bir süre kafein içeren içecekleri ve kahveyi tüketmeniz önerilir. Sigaranın bırakılmasını tavsiye edilmez sebebi ise iyileşme sürecini uzatmasıdır. Yine saç ekimi uygulamasından bir hafta kadar önce yeşil çay tüketiminin bırakılması gerekir.
Ayrıca akut hastalıklar gibi kronik rahatsızlıklar nedeniyle kullanılan ilaçların saç ekimi yapacak uzmana kesinlikle belirtilmesi gerekir. Tansiyon, kalp ve şeker gibi unsurlar bunların başında gelir. Operasyondan bir hafta kadar önce kan sulandırıcı ve pıhtılaşmayı önleyen aspirin ya da benzeri ilaçların ve multivitaminlerin bırakılması gerekir. Bu ilaçlar kanama miktarında artış oluşturabilir. Saç ekimi işlemine gidilirken saçların yıkanması ve sprey, jöle benzeri ürünlerin kullanılmaması önerilir.

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler özen gösterilmesi gereken bir başka süreçtir. Saç ekimi işlemi bittikten sonra hızlı iyileşmenin gerçekleşmesi adına uzman hekim tarafından belirtilen noktalara karşı hassas davranmak önemlidir. Saç ekimi sonrasında özel bir durum olmadıkça hastanede kalmak gerekmez.
Operasyonun ardından en az 6 saat süreyle araba kullanılmaması tavsiye edilir. Operasyondan sonraki ilk 2 gün süreç açısından kritiktir. Bu süre içinde ekim yapılmış olan bölgeye temastan kaçınılması çok önemlidir. Saç köklerinin yeni alana uyum sağlaması için 2 günün sonunda uzmanlar tarafından yıkama işlemi yapılır.
İlk 3 gün alkol tüketiminin olmaması, aspirin benzeri kan sulandırıcı alınmaması gerekir. Hastanın dinlenmesi ve yorucu aktivitelerden kaçınılması önemlidir. Doktor izin vermediği sürece işlem yapılan bölgeye su değdirilmemesi gerekir. Doktorun önerdiği şampuanlar kullanılmalıdır. Ödemin hızlı geçmesi adına başın dik tutulması tavsiye edilir. Ayrıca yeni operasyonundan sonraki ilk 3 gün saç ekim yapılan alanın güneş temasının önlenmesi gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Ay Ay Sonuç Nasıl İlerler?

Saç ekimi sonrası aylara göre süreç bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği bir başka unsur olarak öne çıkar. Saç ekimi işleminin öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlara değinmiştik. Şimdi ay saç ekimi sonrasında sonucunu nasıl ilerlediğine bakalım.

 • Öncelikle saç ekiminin ardından 2 gün geçince ekilmiş olan kökler yerinde tutunmaya başlar. İlk hafta içerisinde kabuklanmalar görülür. Kabuklar 1 hafta ve 10 gün içerisinde dökülür.
 • Şok dökülme adı verilen süreç 15 gün ve 3 ay arasında gerçekleşir. Bu aşamada ani saç dökülmesi meydana gelir ancak normal bir süreç olduğu için korku olmamalıdır.
 • Kişinin ekim işleminin ardından ilk saçları 4 ay itibarıyla gelişmeye başlar.
 • 6 ve 8 ay içinde orijinal saç şekli oluşur.
 • Bu süreçte kişinin saçları yapı olarak oturmakla birlikte saç ekimi sonrasındaki süreç ilerlemeye devam eder ve 1 ile 1,5 sene arasında saç gerçek yapısına erişir ve miktar ile hızlanma artar.

 Günümüzde yer yer dökülen saçlara bakım uygulamak ve tekrar canlandırmak için çok farklı teknikler uygulanır. Ancak kalıcı bir çözüm elde edilmesi ve yeni teknolojiler gelişmesi nedeniyle saç ekim yöntemi hala en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Saç ekimi sonrasında ilk 1 haftanın çok önemli olduğu ve yine saç ekim öncesinde de bazı kriterlere dikkat etmek gerektiği bilinmektedir.
Örnek olarak saç ekiminden sonra belli bir süre kabuklanma olması ve ilerleyen süreçte şok dökülme yaşanması normaldir. Ekim işleminin ardından süreci takip etmeli ve bu durumları yaşadığınız süre aralığına dikkat etmelisiniz. Doktorunuz tarafından belirlenen aralıklarda gerçekleşiyorsa ve uzun sürmüyorsa doğal bir süreç olduğu kabul edilmelidir.
Saç ekim tekniği pek çok uygulamaya nazaran daha pratik olan ve hastanede bekleme süresi içermeyen cerrahi operasyonlardan birisidir. Ancak ne kadar kolay bir uygulama olsa da bu durum alanında uzman kişiler gerçekleştirdiği müddetçe geçerlidir. Dolayısıyla her zaman kaliteli hizmet veren kurumlara başvurmakta fayda vardır.

En İyi Saç Ekim Sonuçları Nasıl Elde Edilir?

En iyi saç ekimi sonuçların elde etmek için ilk dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi. Alanında uzman ve tecrübeli hekime başvurmaktır. Ayrıca tüm süreç boyunca doktorun verdiği tavsiyelere uyulması en iyi sonucu almak için önemli unsurların başında gelir. Özellikle uygulamanın yapıldığı süreç itibarıyla ve sonrasındaki 1-2 hafta boyunca çok dikkatli ve özenli olmakta fayda vardır.
Örnek olarak saç ekimi sonrasında uzman belirtmediği takdirde yıkama yapılması tavsiye edilmez. Belli bir süre sonra bölgede kabuklanma oluşması doğaldır. Bu kabuklanmalara dokunulması zararlıdır ve zaman içerisinde kabukların iyileşerek döküldüğü görülebilir. Konu dahilinde dikkat çeken unsurlardan birisi de şok dökülme ile yaklaşık 10-15 gün içinde tüm saçların dökülmesidir.
Önce ileri kıvırcık ve cılız şekilde çıkan saçların zamanla kişinin kendi doğal saç yapısına bürünmesi için belirtilen noktalara dikkat etmek gerekir. Saç ekimi işleminin ardından saç mezoterapisi ya da PRP gibi teknikler gerek duyulduğu takdirde yapılabilir. Ancak bu süreç boyunca öncelikle iyileşmeye odaklanmak önemlidir.

Saç Ekiminde Sık Sorulan Sorular Neler?

 • Soru 1: Saç ekimi kimlere yapılabilir?
 • Cevap: hormonal, ailesel genetik ya da yaşa bağlı olarak androjenik tipi saç dökülmesi yaşayan erkeklerin yanı sıra ççeşitli nedenlerle saç dökülmesi yaşayan kişiler saç ekimi yaptırabilir.
 •  Soru 2: Saç ekimi kimler tarafından uygulanmalıdır?
 • Cevap: Saç ekimi yöntemi kesinlikle alanında uzman ve gerekli eğitimi almış kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır.
 • Soru 3: Hangi şartlarda gerçekleştirilir?
 • Cevap: Saç ekimi her şeyden önce cerrahi bir operasyon olması nedeniyle çeşitli komplikasyonlara karşı hastane ortamında gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.
 • Soru 4: Saç ekimi için uygun olup olmadığımı nasıl tespit edebilirim?
 • Cevap: Uzman şekilde çalışan kurumlar tarafından ön muayene de dökülme tipi ve saç analizi gibi uygulamalarla bu durum kolaylıkla anlaşılır.
 • Soru 5: İşlem için ne kadar saç gerekli?
 • Cevap: Alanında uzman kişi tarafından belirlenen saç analizi ile ihtiyaç duyulan saç miktarı belirlenir ve bunun için birden fazla seans uygulanabilir.
 • Soru 6: Saç ekiminde yaş sınırı var mı?
 • Cevap: Uygulama için dökülmenin şekli yaştan daha belirleyici bir kriterdir. Doğrudan bakıldığında saç derisi görünür halde ise bölgedeki saç yoğunluğu azalmıştır ve saç ekimi ihtiyacı vardır.
 • Soru 7: Saç ekimi süresi nedir?
 •  Cevap: Saç ekimi ortalama 4 ve 8 saat aralığında süren cerrahi bir işlemdir. Ayrıca uygulamanın temel etkilerinin geçmesi için 7 günlük bir zaman gerekir.
 • Soru 8: Saç ekimi çok kez uygulanabilecek bir işlem mi?
 • Cevap: Saç ekimi uygulaması hastanın saç dökülme durumuna ve alanın büyüklüğüne göre birden fazla seansta gerçekleştirilen bir işlem olarak bilinir.
 • Soru 9: Saç ekimi uygulamasının yerini alabilecek herhangi bir teknik var mı?
 • Cevap: Günümüzde bilinen kalıcı ve en etkili çözüm saç ekimidir. İleriye dönük saç klonlaması uygulamalarının başarılı olması beklenmektedir.
 • Soru 10: Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir?
 • Cevap: Saç dökülmesi çok sayıda nedene bağlı olarak gelişebilir. Genetik olabileceği gibi doğum kontrol hapı kullanımı ve  doğum yapmak gibi sebeplere bağlı olarak da saç dökülmesi görülebilir. 

 
 
 
 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.