En İyi İzmir Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları

İletişim


Saç ekimi yaptıracaklar için İzmir’in en iyi saç ekim merkezleri ve fiyatlarını araştırdık. İndirimli saç ekim yaptırmak için gizli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. İstanbul saç ekim merkezlerine nazaran ucuz saç ekimi için en iyi İzmir saç ekim merkezlerini tercih edebilirsiniz.

İzmir saç ekim merkezleri, İzmir’de saç ekimi konusunda faaliyet gösteren birbirinden başarılı kliniklerdir. İzmir saç ekim merkezleri de Türkiye’nin diğer saç ekim merkezleri gibi operasyonlarında farklı saç ekim teknikleri kullanmaktadır. Saç ekiminde yüksek başarı oranına ulaşılabilmesi için hastalarına alanında uzman hekimlerle hizmet vermektedir. İşte saç ekimi konusunda başarılarıyla dikkatleri üzerine çeken İzmir saç ekim merkezleri!

İzmir Saç Ekim Merkezlerinde Kullanılan Yöntemler

Saç ekimi, sağlıklı saç derilerinin saçsız alana çeşitli tekniklerle nakledilmesidir. Stres ve genetik etkenler başta olmak üzere birçok farklı etken; saç dökülmesine neden oluyor. Bu durum, saçların kaybına hatta kellik sorunlarına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle saç ekim merkezlerine ilgi son dönemlerde oldukça artmıştır.

İzmir saç ekim merkezleri hem yurt içinden hem yurt dışından pek çok hastaya hizmet vermektedir. Ayrıca bu saç ekim merkezlerinde birçok teknik kullanılmakta olup ön plana çıkan saç ekim tekniklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • FUE Tekniği (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)
 • DHI Tekniği (Direct Hair Implantation)
 • FUT Tekniği

Yukarıda sıralamış olduğumuz tekniklerin her biri, İzmir saç ekim merkezlerinde kullanılmaktadır. Alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen uygulamalar, saç ekiminde başarı oranını arttırdığı için profesyonel hizmet sunan merkezlere başvurmak oldukça önemlidir.

Saç ekiminde profesyonel ve başarılı hizmet sunan Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezlerini ve fiyatlarını ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz:

https://www.konhaber.com/haber-turkiye_nin_en_ucuz_sac_ekimi_merkezleri_ve_sac_ekimi_fiyatlari-1645423.html

 

FUE Tekniği (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

FUE tekniği, en iyi saç ekim merkezleri İzmir kapsamında kullanılan tekniklerden bir tanesidir. Kafa derisinde herhangi bir kesi yapılmadığı için oldukça avantajlı bir teknik olduğunu söylememiz gerekir. Birçok merkezin temel olarak kullandığı bu teknikte donör olarak belirlenen alandan saç derileri tek tek alınır. Daha sonra alınan bu greftler saçsız alana yine tek tek nakledilir.

Yenilikçi bir teknik olması ve yüksek başarı oranı nedeniyle hem Türkiye hem de dünyada bu tekniğin ön plana çıktığı bilinmektedir.

DHI Tekniği (Direct Hair Implantation)

DHI Tekniği, direkt saç ekimi olarak bilinmekte ve en gelişmiş saç ekimi teknikleri arasında yer almaktadır. Medikal kalem ile yapılan saç ekiminde başarı oranı bir hayli yüksektir. Saç ekim merkezleri İzmir kapsamında yer alan bu teknikte, donör bölgeden sağlıklı saç kökleri alınır. Ardından alınan bu saç kökleri medikal kalem yardımıyla ekim yapılacak bölgeye tek tek yerleştirilir.

Bu yöntemde kafa derisine kesi açılmadığı için işlemin çok daha rahat yapıldığını söylememiz gerekir. Medikal kalem ile kök yerleştirme işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılır ve bu saç ekim tekniğinde FUE tekniğinden farklı olarak kanal açılımı yapılmaz.

FUT Tekniği

FUT tekniği, klasik bir saç ekimi tekniğidir. İzmir’de bulunan saç ekim merkezlerinin büyük bir kısmında FUT tekniği artık kullanılmamaktadır. Bunun en büyük nedeni ise operasyondan sonra donör alanda kalıcı iz bırakmasıdır. FUT tekniğinde kafa derisine titiz bir şekilde kesi açılır. Ayrıca belirlenen donör alanlarından saç derileri tek tek değil de bir küme şeklinde alınır.

İzmir saç ekim merkezleri tarafından kullanılan FUT tekniği, lokal anestezi ile yapılır. Bu nedenle hasta, işlem sırasında ağrı ya da acı duymaz; işlem rahatlıkla tamamlanır. Bu yöntemde kesi yapıldığı için kesi alanına dikiş atılması zorunludur. FUT tekniğiyle yapılan saç ekiminden sonra hastaların işlem yapılan bölgeye temasta bulunmaması gerekmektedir. Herhangi bir temas, saç ekiminin başarısını olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

 

İzmir’de En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisi?

İzmir’de saç ekimi hizmeti veren oldukça fazla saç ekim merkezi bulunmaktadır. Her bir merkez, bahsetmiş olduğumuz saç ekim tekniklerini kullanarak saç dökülmesi ya da kellik sorunundan mustarip hastalarına hizmet vermektedir. İzmir en iyi saç ekim merkezleri 2021 kategorisinde yer alan klinikleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

 • Ento Saç Ekim Merkezi
 • Ekol Hastanesi Saç Ekim Merkezi
 • Shora Saç Ekim Merkezi
 • Özel MediSisem Polikliniği
 • Dr. Sibel Ulusan/Medicalhair
 • Özel Likya Saç Ekim Merkezi
 • Natural Saç Ekim Merkezi
 • Medical Park Saç Ekim Merkezi

Yukarıdaki saç ekim merkezlerinin her biri, sundukları hizmetlerle isimlerini duyurmayı başarmış saç ekim merkezleridir. İzmir Saç ekim merkezleri fiyatlarını listemizin sonunda inceleyebilirsiniz.

Ento Saç Ekim Merkezi

Ento Saç Ekim Merkezi, uzman hekim kadrosu ve kullandığı yenilikçi saç ekim teknikleriyle dikkatleri üzerine çeken bir kliniktir. Genel itibarıyla FUE yöntemi kullanılmakta olup saç ekiminde yüksek başarı elde edilmektedir. Saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık ve kaş ekimi, mezoterapi hizmetleri de sunulmaktadır. İzmir, Bornova’da yer alan merkez, Ento saç ekimi yorum konusunda da ilgilerin odağı haline gelmektedir.

Ekol Hastanesi Saç Ekim Merkezi

İzmir Çiğli’de yer alan Ekol Hastanesi Saç Ekim Merkezi, yenilikçi saç ekim tekniklerini kullanan bir kliniktir. Saç ekimi alanında uzman hekimler, saç analizlerini yaptıktan sonra hastaya uygun bir program hazırlar. Belirlenen saç ekim tekniği aracılığıyla saç ekimine başlanır. Tıraşsız saç ekimi, bıyık ve sakal ekimi, FUE saç ekimi, Comfort FUE yöntemi; saç ekim merkezi tarafından sunulan hizmetlerin başında gelmektedir.

Ekol hastanesi saç ekimi yorumları olumlu olduğu için birçok kişi, bu başarılı saç ekim merkezine yönelim göstermektedir.

Shora Saç Ekim Merkezi

İzmir en iyi saç ekim merkezleri arasında yer alan Shora Saç Ekim Merkezi global anlamda hizmet veren bir kliniktir. Hem yurt içi hem de yurt dışından gelen hastalarına yenilikçi çözümler sunmakta ve saç ekiminin profesyonel bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Genel olarak FUE tekniği kullanıldığı için saç ekiminde başarı oranının bir hayli yüksek olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Özel MediSistem Polikliniği

İzmir ve çevre illerden hasta kabul eden Özel MediSistem Polikliniği, uzman hekimleriyle hizmet veren bir kliniktir. %100 müşteri memnuniyeti amaçlanmakta ve saç ekiminde özel yöntemler kullanılmaktadır. Gelen hastalara ilk önce çeşitli testler yapılır. Yapılan testler ve saç analizlerinin amacı, hastadaki saç kaybının asıl nedenini bulmaktır.

Saç kaybının nedeni belirlendikten sonra kişiye özel bir süreç planlaması yapılarak saç ekimi uygulamasına başlanmaktadır. Saç ekimi İzmir listemizde yer verdiğimiz başarılı klinik, FUE tekniği başta olmak üzere birçok teknikle hastalarına hizmet vermektedir.

Dr. Sibel Ulusan / Medicalhair

Medicalhair Saç Ekim Merkezi, Dr. Sibel Ulusan’a ait bir kliniktir. Hastaya kan tahlilleri yapılır, saçların anatomik yapısı ve saç dökülme patternleri belirlenir. Saç dökülmesinin ardında yatan neden belirlendikten sonra saç ekimi uygulamasına geçilir. Medicalhair saç ekim merkezi İzmir’in Konak ilçesinde bulunmaktadır.

Verdiği hizmetlerle adını duyuran ve en iyi saç ekim merkezi İzmir kapsamında yer alan klinikte yenilikçi ve teknolojik yöntemler kullanılmaktadır.

Özel Likya Saç Ekim Merkezi

Özel Likya Saç Ekim Merkezi, İzmir Alsancak mevkiinde bulunan bir kliniktir. FUE tekniğini benimseyen klinikte ilk önce hastaların saç analizleri yapılır. Saç dökülmelerinin temel nedeni belirlendikten sonra saç ekimi uygulamalarına geçilir. 4000 greftlik saç ekiminde fiyatlar çoğunlukla 5.000 TL’den başlamaktadır.

Natural Saç Ekim Merkezi

Yenilikçi tekniklerle hizmet sunan saç ekim merkezlerinden bir diğeri de Natural Saç Ekim Merkezidir. FUE tekniğinin yanı sıra DHI tekniği de kullanılmaktadır ve saç ekimi konusunda başarı oranları  yüksektir. FUE tekniğinde 5.000 TL’den başlayan uygulama fiyatlarının greft sayısına göre artış gösterdiğini söylemek mümkündür.

Medical Park Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi İzmir listemizin sonuna geldiğimizde karşımıza Medical Park Saç Ekim Merkezi çıkıyor. Başta FUE yöntemi olmak üzere DHI tekniğinde de hizmet vermektedir. Hem kadınlara hem de erkeklere özgü saç dökülmesi vakalarında başarılı işlere imza atmışlardır. İzmir Karşıyaka’da bulunan saç ekim merkezi, hastalarına çok özel bir hizmet sunduğu için ön plana çıkan merkezler arasında yer almaktadır.

İzmir Saç Ekim Merkezleri Fiyatları

İzmir’de en iyi saç ekim merkezlerinin güncel ve indirimli fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için fiyatları sürekli güncellenen haberard’ın sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca izmir saç ekim merkezleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara anında yanıt alabilirsiniz; https://haberard.com/izmirde-en-iyi-sac-ekim-merkezi-neresi/

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir