Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

En Doğal ve En Kaliteli Kuru İncir

İletişim


En Doğal ve En Kaliteli Kuru İncir
Ülkemiz sınırları içinde incirin her çeşidi oldukça fazla bir şekilde tüketilmektedir. İncir çeşitleri bakımından oldukça çeşitli bir coğrafyaya sahip olan ülkemiz birden fazla incir türüne ev sahipliği yapmaktadır. Taze tüketim ve kuru incir yapımında birbirinden farklı incir türleri kullanılmaktadır.
Dünya da incir üretiminde Türkiye ilk sırada yer alır. Ülkemizde en çok incir yetiştirilen iller ise İzmir ve Aydındır. İncir fiyatları, incirin türüne ve ağırlıklarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kuru incir yapımında kullanılan incir çeşitleri de herkesin severek yediği meyveler arasındadır.

İncir Nerede Yetişir?

İncir, ılıman iklimde yetişen bir ağaç türüdür. Ülkemizde incir, çoğunlukla Ege Bölgesinde yetişir. Kuru incir yapımında ise kullanılan incir çeşitleri, Türkiyede farklı bölgelerde yetişir. Akdeniz ve Marmara Bölgesinde de yetiştirilen incir en çok Aydın ilinde yetişmektedir. Aydında en çok incir yetiştirilen Köşk, İncirliova, Germencik ve Sultanhisar ilçeleridir. Ülkemizde Aydın ilinde yetiştirilen incirler ülke sınırları içinde ve dünyada en sık tercih edilen incir çeşitlerinden oluşmaktadır.

Karlık Natürel olarak incir yetiştiriciliğinde ilk sırada yer alan Aydın ilinde yetiştirilen doğal ürünleri sizlere sunuyoruz. Kuru incir yapımında da Aydında yetiştirilen bu incir çeşitleri tercih edilmektedir. İncir yetiştiriciliğinde incirlerin büyük kısım kuru incir yapımında kullanılır. Kuru incir yapımı için yetiştirilen incirler, Ege Bölgesinde oldukça fazladır. Ülkemizde incir üretimi denildiğinde akla ilk gelen il olan Aydındır. Aydın’ın incir bahçelerinden toplanan incirler doğal yollar ile incir kurusu haline getirilerek sizler ile buluşuyor.

İncir Çeşitleri Nelerdir?

Türkiye, incir çeşitleri bakımından oldukça verimli topraklara sahiptir. Taze olarak da çok sık tüketilen incirin, kuru incir çeşidi de günlük olarak sıkça tercih edilmektedir. Kuru incir, herkesin günlük beslenme öğünlerine ekleyip tüketebileceği kuru meyve çeşitlerinden biridir.

Kuru incir yapımı için üretilen incir türlerinin başında sarı lop ve gök lop incir türleri gelmektedir. Sarı lop incir çeşidi ince kabuklu bir incir türüdür. Gök lob olarak adlandırılan incir türü ise renk bakımından daha yeşil ve kalın bir kabuğa sahiptir.

Ülkemizde toplam olarak 800den fazla incir türü bulunur. Bu incir türleri kuru incir yapımında ve sofralık tüketimde sevilerek tüketilmektedir.

Sarı Lop İnciri

Sarı Lop inciri, kuru incir yapımında kullanılan incir türüdür. Sarı lop inciri ülkemizde en fazla ve kolay bir şekilde Aydın ve İzmir illerinde yetişmektedir. Sarı Lop incir türü ince kabuklu olmasından dolayı kuru incir yapımında en elverişli incir çeşididir.

Sultan Selim İnciri

Sultan Selim inciri, boyut bakımından büyük boy incir çeşidi arasında yer alır. Sultan Selim inciri, sofralık olarak da çok tüketilen bir türdür. Olgunlaşması genellikle ağustos ayıdır.

Karlık Natürel olarak sofralarınıza en doğal ve en kaliteli incirleri sofralarınıza kadar getiriyoruz. Uzun seneler boyunca yaptığımız incir yetiştiriciliği tecrübemiz sayesinde doğal incirleri sofralarınıza getiriyoruz. Firma olarak önceliğimiz her zaman sağlıklı ve doğal gıdalardır. Karlık Natürel lezzetleri sadece anınıza eşlik etmekle kalmıyor. Anın tadını sonuna kadar çıkarmanızı sağlar.

Ürünlerimizde kesinlikle koruyucu ve katkı maddeleri bulunmamaktadır. Yüzde yüz doğal ve en kaliteli incirlerden üretilmektedir. Tam mevsiminde toplanan ürünler hijyenik bir şekilde paketlenerek sizlere sunulmaktadır.

https://www.karliknaturel.com/urun-kategori/kuru-incir/

 

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.