Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Emeklinin gözü Bakan Bilgin’in açıklayacağı müjdeye çevrildi! Emekli maaşına ne kadar zam gelecek: Kulislerdeki rakam ortaya çıktı!

İletişimÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 1 Mayıs tarihinin altını çizerek bazı açıklamalarda bulundu. Vedat Bilgin’in “Temmuz ayında sürprizimiz olacak. En düşük emekli maaşında artışa gidilecek” şeklinde yaptığı konuşmanın ardından vatandaşlar için heyecanlı bekleyiş başladı!

EMEKLİ MAAŞI KAÇ LİRA OLACAK?

Bakan Bilgin, maaşlarla ilgili açıklamasında, “Elbette içinde enflasyon olacak. Ağırlıklı olarak sosyal refah düzenlemesi olarak değerlendirmek gerekir. Aldığımız kulis bilgilerine bakacak olursak emekli maaşları ocakta 2 bin 500 liraya yükseltilmişti” ifadelerini kullandı. Özgür Kaya, 2 bin 500 TL’nin üzerine ulaşmasının öngörüldüğünü, Temmuz ayında muhtemelen 2.750 TL ile 3 bin TL arasında yükseliş olacağının da altını çizdi. 

2.750 LİRA İLE 3.000 LİRA TABAN RAKAM OLACAK!

Temmuz ayından itibaren taban aylığı uygulamasının 2.750 TL ile 3.000 TL arasında olması amacıyla çalışmaların sürdürüldüğüne dikkat çeken Kaya, “1 Mayıs itibarıyla bunu duymuş olacağız” derken aynı zamanda, ek göstergelerin de Mayıs’ta tamamlanacağını vurgulayarak, 11 Mayıs’ta 3600 ek gösterge komisyonunun 2. toplantısını gerçekleştireceğini ve ek göstergenin kapsamının bu tarihte tamamlanmış olacağını belirtti. Kaya, “Burada ek gösterge kapsamında olmayan memurların sisteme dahil edilip edilmemesi tartışılıyor. 11 Mayıs’ta bu netleşmiş olacak” cümlelerini kurdu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.