izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend İstifa Dilekçesi

E-İhracat İçin Amazonda Satıcı Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler

İletişim


Online alışveriş, ticaret ekosisteminde ciddi bir dönüşümün temellerini attı. E-ticaretin gelişimini, ülkeler arası sınırları kaldıran e-ihracat kavramı takip etti ve e-ihracat modeli artık dünyanın tüm ülkelerinde, milyonlarca girişimci için ciddi bir fırsat anlamına geliyor. Online satış kanalları, yerel bir işletmeye ülkedeki herkese satış yapma potansiyeli tanırken, e ihracat modeli ise Amazon ya da Etsy gibi platformlar üzerinden tüm dünyaya satış yapmayı mümkün kıldı. Amazon’da satıcı hesabı açmak gibi herkesin aşina olduğu, ancak detayların muallakta kaldığı bir adımla, siz de e ihracata adım atabilirsiniz. Peki Amazon gibi bir platforma girerken, bilmeniz gerekenler neler?

Amazon’da Satıcı Hesabı Açmanın Püf Noktaları

E-ihracat ile, dünyanın onlarca ülkesinde satış yapma ve gelirinizi döviz bazında elde etme şansına sahipsiniz. Bu konuda tercih edebileceğiniz birçok platform olsa da, en çok öne çıkan şirket Amazon. ABD merkezli teknoloji devi Amazon, sadece bir e-ticaret sitesi değil, bir online alışveriş ekosistemi. Amazon’da yer alarak, ABD’deki yüz milyonlarca online alışveriş müşterisine ulaşabilir, gelirinizi ciddi oranda artırabilirsiniz. Türkiye’de e-ihracat için en çok tercih edilen adreslerden olan Amazon’da satış yapmak istiyorsanız, Amazon’da satıcı hesabı açmak için aşağıdaki konulara dikkat etmeniz gerekli:
 

  • Amazon’da satıcı hesabı açmak için, Türkiye içinde bir vergi numarası, buna ek olarak e-posta adresi, banka hesap bilgisi ve kredi kartı gerekmektedir. Amazon’un kredi kartı talep etmesinin nedeni, satıcıların bakiyesinin yeterli olmaması durumunda ücretin tahsil edilmesidir.
  • Belgeleriniz hazırsa, Amazon’da satış yapacağınız kategoriyi, satış stratejinizi belirlemelisiniz. Bunun ardından satışa hazırsınız.
  • Amazon’da satış (selling on Amazon) sayfası üzerinden gerekli bilgileri doldurarak, Amazon’da satış hesabınızı aktive etmiş olacaksınız.
  • Amazon’un satış sisteminde, 40 üzerinde ürün satan kişiler için profesyonel hesap açmak gereklidir. 40 ürünün altındaki hesaplar bireysel Amazon hesabı olarak yer alır.

Pazaryerleri Entegrasyonu İle Bir Adım Öne Geçin

E ihracatta en çok tercih edilen kanal olan Amazon, Türkiye’de birçok kişinin tercihi. Bununla birlikte, Amazon’da satış yapmaya ek olarak dilerseniz Etsy gibi diğer platformlarda, eBay gibi adreslerde de hesabınız olabilir. Online satışı yurt dışında, sorunsuz bir şekilde yapmak istiyorsanız pazaryerleri entegrasyonları sizin için çok önemli. Pazar Yerleri entegrasyonu, tüm kanallardaki ürünlerinizi, satışınızı ve operasyonunuzu sorunsuz bir şekilde sürdürmenizi sağlar. Türkiye’de e ihracatta pazaryeri entegrasyonu konusunda en iyi hizmeti sunan Shipentegra, tüm platformlarda sorunsuz bir deneyime sahip olmanızı sağlıyor.
 
Gümrük işlemleri, ödeme işlemleri ve yurt dışı kargo operasyonlarında TNT, UPS ve Fedex gibi dünyanın önde gelen şirketleri ile entegre bir sistem sunan Shipentegra, e ihracat ile dünyaya açılmak isteyen, döviz cinsinden gelir elde ederek işletmesini büyütmek isteyenlerin tercihi.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.