Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

DDK’nın ardından YÖK de harekete geçti: Eş zamanlı inceleme başlattı

İletişim


KPSS’de çıkan soruların bir yayınevinin deneme testlerindeki sorularla aynı olmasına yönelik iddialar üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Devlet Denetleme Kurulu tarafından inceleme başlatıldı. Yüksek Öğretim Kurulu da DDK ile eş zamanlı olarak inceleme başlattığını duyurdu.

YÖK Başkanı Erol Özvar DDK denetlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada “2022 KPSS sınavında çıkan bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak tarafımızca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen ve ÖSYM’de incelemelerini tamamlayan Devlet Denetleme Kurulu, 2022-KPSS lisans oturumuna ilişkin iddialar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.