Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘büyüme’ paylaşımı: İlk sırada yer alıyoruz

İletişimCumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabı (Twitter) üzerinden ekonomideki yeni yol haritasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Üretim ve istihdama dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 2021 yılının üçüncü çeyrek büyümesinin yüzde 7,4 olarak açıklandığını belirtti.

Açıklamalarına devam eden Erdoğan, “Milli gelirimiz de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 arttı.” ifadelerine yer verdi.

“TÜRKİYE, HEDEFLERİNE DOĞRU KARARLILIKLA İLERLEMEKTE”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Aziz kardeşlerim…. Türkiye’nin 2021’in üçüncü çeyrek büyümesi yüzde 7,4 olarak açıklandı. Bu büyüme oranıyla G20 içinde ilk sırada yer alıyoruz. Millî gelirimiz de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 arttı. Bu yıl elde ettiğimiz büyümenin önemli bir bölümü ihracat kaynaklıdır. Yıllık 216 milyar doları bulan ihracatının ithalatını karşılama oranı yüzde 83’ü geride bırakan Türkiye, hedeflerine doğru kararlılıkla ilerlemektedir. Ülkemizin ihracatı sadece rakam olarak büyümüyor, yapısal olarak da yüzde 95’i imalat sanayi ürünlerinden oluşan güçlü bir konuma yükseliyor.

“NE YAPTIĞIMIZI, NASIL YAPACAĞIMIZI BİLİYORUZ”

Öyle ki, üretimimizi bir yılda neredeyse iki katına çıkartabilecek sağlamlıkta ve esneklikte bir altyapıya sahibiz. Ne yaptığımızı, nasıl yapacağımızı biliyoruz. Hangi risklerle karşılaşacağımızı, hangi sonuçlar elde edeceğimizi biliyoruz. Türkiye’yi nasıl güçlü bir kalkınma altyapısına, güçlü bir demokrasiye kavuşturmuşsak, üretime ve istihdama dayalı güçlü bir ekonomiye de kavuşturacağız. Hep birlikte; Çalışacağız, daha çok çalışacağız… Üreteceğiz, daha çok üreteceğiz… Güçleneceğiz, daha çok güçleneceğiz… Büyüyeceğiz, daha çok büyüyeceğiz…”Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.