Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Kripto para için yasal düzenleme

İletişimCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği MYK toplantısında kurmaylarına, kripto varlıklar yasa teklifinin ana hatlarıyla düzenlendiği temel kanunun hızlıca Meclis’e getirilmesi talimatını verdi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, önümüzdeki günlerde kripto para temsilcileriyle bir toplantı daha gerçekleştirecek.

KRİPTO PARA NEREDE SAKLANACAK?

Milliyet’in haberine göre; 10-12 maddelik bir “temel kanun” olarak Meclis’e sunulması beklenen teklifte, yabancı kripto borsalarına minimum sermaye ile Türkiye’de yerleşik altyapı kurma ve temsilci bulundurma şartı getirilmesi; yabancı kripto para borsalarının da vergilendirilmesi, MASAK denetimine alınması gibi düzenlemeler planlanıyor. Ancak kripto varlıkların ne şekilde ve nerede saklanacağına ilişkin düzenlemenin nasıl yapılabileceği ise belirsizliğini koruyor.

METAVERSE KONUSU

AK Parti MYK toplantısında Metaverse’den arsa alım satımı konusu da gündeme geldi. Bazı MYK üyelerinin, “Şu anda insanlar yurt dışından Meryem Ana Tapınağı’nı, müzeleri satın alıyorlar. Bu, acilen regüle edilmesi gereken bir konu. Bu alanın bir hukuku, ahlâkı, kültürü, finans biçimi olması gerekiyor. Biz dezenformasyon, sosyal medya, kripto varlıklar yasalarını çalışırken aslında bu alanı da çalışıyoruz. Şu anda evrensel olarak siber dünyanın hukuku oluşturuluyor. Macron da geçtiğimiz günlerde, ‘Bu alanların hızla regüle edilmesi gerekiyor, çalışmaya başlayacağız’ diye tweet attı. Bu, sadece Türkiye’nin değil bütün dünyanın gündemi” dediği öğrenildi. Blockchain esaslı Metaverse’te arsa alım satımıyla ilgili bir düzenlemenin de AK Parti’nin yasa çalışmasına eklenebileceği değerlendiriliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.