Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan şampiyonlarla bir araya geldi

İletişim


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı olarak gerçekleşen kabul, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Kabulde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu da hazır olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda madalya kazanan sporcuları kabulünde konuşma yaptı.

Türkiye’yi, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda temsil eden sporcular ve onları yetiştiren antrenörlerle bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu söyleyen Erdoğan, sporcuları başarılarından dolayı ülke ve millet adına tebrik etti.

Koronavirüs salgınından dolayı geçen yıl pek çok uluslararası spor etkinliği gibi Tokyo 2020 Olimpiyatları’nın da gerçekleştirilemediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın şartlarının nispeten hafiflemesiyle önce Yaz Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz-8 Ağustos 2021 tarihleri arasında başarıyla icra edildi. Türkiye olarak bu uluslararası spor organizasyonunda farklı branşlarda elde ettiğimiz 15 madalyayla tarihi bir başarıya imza attık. Yangın ve sel felaketiyle mücadele ettiğimiz zorlu bir dönemde Tokyo’dan gelen müjdeli haberlerle milletçe büyük bir heyecan ve sevinç yaşadık” ifadelerini kullandı.

“TOKYO 2020 ÜLKEMİZİN EN YÜKSEK BAŞARIYA ULAŞTIĞI OLİMPİYATLAR OLARAK TARİHE GEÇMİŞTİR”

Tokyo’dan madalya ile dönen sporcuları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladıkları zaman aynı başarıyı Paralimpik Milli Takımı’ndan da beklediklerini söylediğini hatırlatan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Yaz olimpiyatlarına katılan sporcularımız gibi siz de bizi mahcup etmediniz. Paralimpik Olimpiyatları’nda 2 altın, 4 gümüş, 9 bronz olmak üzere toplamda 15 madalyaya ulaşarak milletimizi gururlandırdınız. Başarılarınızla 84 milyonun umudu ve iftihar kaynağı oldunuz. Bu madalya sayılarıyla Tokyo 2020 Olimpiyatları her iki alanda da ülkemizin en yüksek başarıya ulaştığı olimpiyatlar olarak tarihe geçmiştir.

Daha önce Paralimpik Oyunları’nda en çok madalyayı toplam 10 madalya ile 2012 Londra’da kazanmıştık. Tokyo’da bu rekoru oyunların ilk haftasında kırmayı başardık”

“BU KADAR ÇEŞİTLİ ALANLARDA ELDE EDİLEN BAŞARILAR ASLA TESADÜR DEĞİLDİR”

Son 19 yıl içerisinde her alanda olduğun gibi sporda da modern tesisleşme ve çağın teknolojisiyle altyapılara yatırım yaptıklarından bahseden Erdoğan, “Sporda başarı dünden bugüne netice alabileceğiniz bir oldu değildir. Özellikle bu kadar çeşitli alanlarda elde edilen başarılar asla tesadür değildir. Sporda başarı için doğru, gerçekçi, etkili bir strateji ortaya koymalı ve temelleri sağlam tutmalısınız. Özellikle modern yatırımlarla çağın teknolojisini altyapıya yansıtmalısınız. Biz işte son 19 yılda diğer alanlarda olduğu gibi sporda da bunu yaptık, bunu başardık” dedi.

“TÜRKİYE GENELİNDE YAPTIĞIMIZ STADYUMLARDAN 32’SİNİ TAMAMLADIK”

Toplam spor tesisi sayısını 1575’ten 3 bin 915’e yükselttiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sentetik futbol, basketbol ve voleybol sahalarını mahallelere kadar yaydık. Atletizm pistleri sayısını 12’den 56’ya, yarım ve tam olimpik yüzme havuzlarının sayısını 46’dan 279’a, spor salonlarımızın sayısı 372’den 904’e çıkarttık. Türkiye genelinde yaptığımız stadyumlardan 32’sini tamamladık. 9 tanesinin yapımı 5 tanesinin de proje ve ihale çalışmaları devam ediyor” açıklamasından bulundu.

“FAAL SPORCU SAYIMIZ 206 BİNDEN 1 MİLYON 654 BİNE ÇIKTI”

Milli sporculara verilen burslarla eğitimlerine de destek olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli sporcu bursu sayesinde sporcularımızı eğitimleriyle spor arasındaki tercih yapma şansını ortadan kaldırdık. Bursları orta okul ve liselere kadar yayarak orta öğretimde milli sporcularımızın önünü açtık. Altyapımıza verdiğimiz önem sayesinde lisanslı sporcu sayımız 278 binden 10 milyon 377 bine, faal sporcu sayımız ise 206 binden 1 milyon 654 bine çıktı. Spor kulüplerimizin sayısı da 3 kattan fazla artarak 6 binden 19 bine yükseldi” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün elde edilen başarıların gerisinde işte bu tesislerin, sporcu yetiştirmeye yönelik programların, verdiğimiz teşviklerin büyük katkısı bulunuyor. 19 yıldır bir kilim gibi ilmek ilmek işlenen nitelikli çalışmaların meyvelerini işte bugün topluyoruz. Gençliğinde sporla yakından ilgilenmiş, bugün de fırsat bulduğunda spor yapan bir cumhurbaşkanı olarak sizleri her alanda desteklemeyi sürdüreceğim. Siz kardeşleriminde bugüne kadar çok çalıştığınızı, elinizden gelen gayreti gösterdiğinizi biliyorum. Ancak hedeflerimize ulaşmamız için daha fazla çalışmamız gerekiyor. Bu şekilde devam ettiğimizde önümüzdeki senelerde madalyaları katlayarak artıracağımıza inanıyorum”Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.