Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan barış için diplomasiye hız verdi! Baş döndüren görüşme trafiği…

İletişim


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşında barışın tesisi için Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başta olmak üzere dünya liderleriyle yoğun diplomasi trafiği yürüttü.

NEST Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Antalya Diplomasi Forumu”nun ikinci gününde temaslarına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Liberya Cumhurbaşkanı George Manneh Weah ile buluştu.

NİJER CUMHURBAŞKANINI KABUL ETTİ: 40 DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sierra Leone Cumhurbaşkanı Julius Maada Bio ile görüştü.

Erdoğan, Nijer Cumhurbaşkanı Mohamed Bazoum ile de bir araya geldi.Erdoğan’ın konakladığı otelde basına kapalı gerçekleşen görüşme, 40 dakika sürdü.

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de hazır bulundu.

GİNE BİSSAU LİDERİYLE GÖRÜŞTÜ: 45 DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gine Bissau Cumhurbaşkanı Embalo ile görüştü. 45 dakika süren görüşmede, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de hazır bulundu.

BARZANİ İLE 50 DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani’yi kabul etti. Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü.

BULGARİSTAN BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞME: 1 SAAT

Erdoğan, Bulgaristan Babaşakanı Kiril Petkov ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan’ın konakladığı otelde basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 1 saat sürdü.

Kabulde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de hazır bulundu.

BOSNA HEYETİYLE GÖRÜŞTÜ

Erdoğan, ayrıca, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri Şefik Caferoviç ve Milorad Dodik ile de görüştü.

Görüşme, Erdoğan’ın konakladığı otelde basına kapalı gerçekleştirildi.

YARIN ALMANYA VE YUNANİSTAN BAŞBAKANLARINI KABUL EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda yapacağı görüşmelere yarın İstanbul’da ağırlayacağı Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, pazartesi günü Ankara’yı ziyaret edecek Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile devam edecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.