Çin Aslanı Fiyatlar

İletişim


Çin Aslanı, adından anlaşılacağı gibi Çin kökenli bir köpek ırkıdır. Tarihi çok eskilere dayanan bu köpekler, Çov-Çov ve Aslan Köpeği olarak da tanınırlar. Kafalarının etrafını saran kürkü, aslanlara benzer bir görünüm yaratmıştır. Bekçi ve koruma köpeği olabilirler. Uyumlu, nazik, eğitilebilir bir köpektir ve tam bir aile köpeği olarak bilinir.

Çin Aslanı Kökeni

Çin Aslanı, kökeni en eski olan köpek ırklarından biridir. Bazı kaynaklara göre milattan önce 206 yılında yaşamışlardır. Bu dönemlerinde tarihi eserlerine konu oldukları ileri sürülür. Han İmparatorluğu ve Çin İmparatorluğunda yaşadıkları bilinmektedir. Bu tarihlerden daha öncesinde yaşadığı ve Spitz ırkının atası olduğu yönünde de görüşler vardır. Ortaya çıktıkları dönemlerde avcı ve bekçi köpekleri olarak insanlara yardımcı olmuşlardır. Kraliçe Victoria tarafından sahiplenildikten sonra popülerlik kazanmışlardır.

Çin Aslanı Fiziksel Özellikleri

Çin Aslanı, kendine has bir kürk yapısı olan ve fiziksel olarak diğer köpeklerden kolaylıkla ayırt edilen bir görünüme sahiptir. Kürk rengi gibi fiziksel özellikleri Çin aslanı fiyatlar belirlenirken dikkat edilen etkenler arasındadır.

 • Büyük ırk bir köpektir.
 • Boyları ortalama 52 cm, kiloları ortalama 25 kg kadardır.
 • Kürkleri çift katmanlı, yoğun, yumuşak bir dokuya sahiptir.
 • Renkleri, siyah, beyaz, kızıl, mavi, kahve, krem rengi olabilir.
 • Dilleri siyah olduğu için fiziksel olarak kolaylıkla ayırt edilirler.
 • Kürk yapıları, sıcak havalarda bunalmalarına neden olduğu için sıcak havaları sevmezler.

Çin Aslanı Karakter Yapısı

Çin Aslanı, aldığı eğitime göre çok farklı karakterlere sahip olabilir. Bu köpekler, dominanttır ve birçok köpeğe kıyasla itaatkar değillerdir. Söz dinlemesi için sahibine saygı duyması gerekir. Aldığı komutlar mantığına yatmadığı sürece yerine getirmez.

 • Sadık bir karakteri vardır ve ailede sadece bir kişiye çok bağlanır.
 • Fazla söz dinleyen bir yapısı yoktur.
 • Dominant bir karakteri olduğu için eğitim verirken uzmanlardan yardım almanız gerekebilir.
 • Doğası gereği koruma içgüdüsü yüksektir. Bu nedenle yabancılara karşı mesafeli davranacaklardır.
 • Küçük yaşlarda sosyalleştirilmediğinde agresif tavırlar sergileyebilir.
 • Sakin ve uyumlu bir yapısı olmasına rağmen yer yer hırçınlaşabilirler.
 • Çocuklara karşı nazik, duyarlı ve sevecen davranır.
 • Diğer evcillerle iletişimi çok iyi değildir.
 • Kibar bir köpektir. Sert komutlar almaktan ve kendilerine karşı agresif davranılmasından hoşlanmazlar.
 • Eğitim aşamasında dikkatli olmamanız ve sert davranmanız davranış bozukluklarının ortaya çıkmasına neden olabilir.

Çin Aslanı Bakımı

Çin Aslanı, enfeksiyon ve göz hastalıklarına yatkın olan hayvanlardır. Sağlıklı ve güçlü bir yapıları olsa da bazı hastalıkları taşıma ihtimallerine karşı sağlık kontrollerini aksatmamanız gerekir. Bakımı zor olmasa da eğitim aşamasında zorlanmanız mümkündür. Dominant karakterinden dolayı söz geçirmeniz zor olabilir.

Tüy dokusu yumuşak ve kabarıktır. Dokusunun bozulmaması için haftada 2-3 kez fırçalamanız gerekir. 3-4 haftada bir kez yıkayabilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin köpeklerin için özel olarak üretilen kaliteli malzemeler olmasına dikkat etmelisiniz. Kulak, göz ve tırnak bakımlarını aksatmamalısınız.

Beslenme düzenini oluştururken yaşına ve kilosuna uygun kaliteli mamalar tercih etmelisiniz. Kaslı ve güçlü bir görünüme sahip olmasına rağmen çok dayanıklı değillerdir. Sıcak havalardan hoşlanmazlar, tasma ile gezmek istemezler. Köpeğinizi tanıyarak uyumlu davrandığınız sürece bakımı kolay olan ve aile ile yaşamak için en uygun olan köpek cinsidir.

Çin Aslanı Fiyatları

Çin Aslanı, dünyanın en eski köpek ırklarından biridir. Geçmişten bu yana popülerliğini kaybetmeyen bu köpekler, aile ile yaşamaya çok uygun olduğu için daha fazla sahiplenilir. Çin aslanı fiyatlar ortalama 3.000 TL ile 6.000 TL arasındadır. Fiyatları, şeceresi, safkan olması gibi etkenlere göre değişiklik gösterir.
KAYNAK= https://kopekyavrusu.com/17772/cin-aslani
 
 
 
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.