Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Çalışanların sorularını yanıtladı! İşte Elon Musk’ın Twitter vizyonu

İletişim


Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın satın aldığı ve bir süre sonra satışı drudurulan geçen hafta Twitter çalışanlarıyla yaptığı toplantıdan ayrıntılar gelmeye devam ediyor. 

MUSK’IN HAYALİNDEKİ TWİTTER

ABD basınına yansıyan bilgilere göre Musk’ın hayalindeki Twitter’a dair düşünceler gittikçe belli oluyor.

Elon Musk, Twitter çalışanlarıyla ilk soru-cevap bölümünde Twitter’ın 1 milyar kullanıcıya ulaşma vizyonunu paylaştı. Bu sayı Twitter kullanıcılarının dört katına çıkacağı anlamına geliyor. Musk ilk aşamada sahte hesapların da silinmesi gerektiğini bildirdi. 

1 MİLYAR KULLANICIYA ULAŞMAK İSTİYORSA…

Musk iş vizyonundan bahsederken konuyu bir ara SpaceX ve Mars’ta yaşama ve uzaylılara kadar getirdi.

CEO olup olmayacağı merak edilen Musk, ünvanları önemsemediğini belirtti ama şirketinde istediği şeylerin yapılmasını beklediğini söyledi. 

Elon Musk, Twitter çalışanlarına, şirketin 1 milyar kullanıcıya ulaşma hedefine ulaşmak istiyorsa WeChat ve TikTok gibi olması gerektiğini söyledi.

İŞTEN ÇIKARMA OLACAK MI?

Çalışanların en çok merak ettiği işte çıkarma konusu da gündeme geldi. Musk, Twitter’da giderlerin gelirleri aştığını belirterek şirketin kara geçmesi gerektiğini söyledi. Sürdürülebilirliğe vurgu yapan Musk, Twitter’ın kar etmemesi halinde büyüyemeyeceğini ve hayatta kalamayağını aktardı.

Personel sayısının rasyonel bir seviyeye gelmesi gerektiğine değinen Musk, Twitter’a katkı sağlayan çalışanların endişelenmemesi gerektiğini belirtti. 

KULLANICI TABANI NASIL BÜYÜTÜLEBİLİR?

Twitter’ın kullanıcı tabanını nasıl büyütebileceği ve katılımı nasıl artırabileceği sorulduğunda, Musk, uygulamanın daha fazla fayda sunması gerektiğini ve ilk dahili ellerinde açıklamaları duyan çalışanlara göre “insanların çok eğlendirilip bilgilendirildiğinden” emin olması gerektiğini açıkladı.

Musk, “Çin dışında WeChat’in eşdeğeri yok. Temelde Çin’de WeChat’te yaşıyorsunuz. Bunu Twitter ile yeniden yaratabilirsek, büyük bir başarı elde ederiz.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.