Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Cadı avına çevirdiler bu ne saçmalık

İletişimCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin önemli mesajlar verdi.

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Komşumuz Suriye’de 1 milyon insanın hayatına mal olan kriz halen devam ediyor. Burada da kimlerin aktör olarak yer aldığını gayet iyi biliyorsunuz herhalde. Lübnan’dan Irak’a, Afganistan’dan Libya’ya kadar gönül coğrafyamızın dört bir yanında kan, gözyaşı, çatışma hakimdir. Nereye baksak orada bir avuç azınlığın hırsı uğrunda masumların can verdiğini görüyoruz. Bu vicdansızlıktan ne yapıp yapıp biz barışın çocuklarını yeniden inşallah ihya etmeliyiz. Nerede bu dünyada gücü elinde olduğunu söyleyen ülkeler? Sadece bol bol nasihat çekiyorlar. Herhangi bir insani destek yok. Kurtarma adına bir adım yok. Güya zengin devletler kınama mesajları dışında zulme ses çıkarmadılar. Ülkemizin operasyonlarını engellemeye çalıştılar. Bu süreçte sadece yalnız bırakılmadık, gizli açık tehdit, şantaj ve ambargoya da maruz kaldık.” dedi.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI: BATI KILINI KIPIRDATMIYOR

Batı’nın insani kayıplar karşısında kılını kıpırdatmamasına isyan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Bugün 14. gününü geride bırakan çatışmalar ciddi insani kayıplara ve dramlara yol açıyor. 2 milyon insan evlerini terk etmek zorunda kaldı. Ukrayna’da yaşanan vicdansızlık. Yaşanan drama rağmen Batı kılını kıpırdatmıyor. Sadece bol bol nasihat çekiyorlar. Herhangi bir insani destek yok. Kendi çıkarları söz konusu olduğunda dünyayı ayağa kaldıranlar, 11 yıldır bölgemizdeki katliamları uzaktan seyrediyor.” dedi.

‘CADI AVINI ANDIRAN UYGULAMALAR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Ukrayna’nın sahipsiz bırakılması gibi Rus halkına, edebiyatına, öğrencilerine, sanatçılarına yönelik cadı avını andıran uygulamaları da kabul etmiyoruz. Bu faşist uygulamalar Ukrayna halkının meşru mücadelesine gölge düşürmektedir. Putin’in arkadaşı diye flarmoni orkestrası şefinin görevine son veriyorsunuz. Dosteyvski’nin eserlerine yasak getiriyorsunuz, böyle saçmalık olur mu? Bağdat’ta kütüphaneleri yakıp yıkan Hülagü’den bunun ne farkı var? Aynı bu.” ifadelerini kullandı.

‘RUSYA-UKRAYNA SORUNU DİPLOMASİYLE ÇÖZÜLMELİ’

”Türkiye olarak ilkeli ve vicdanlı bir duruş sergiledik.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Ülkemize sığınan mazlumlara sahip çıktık. Mazlumları, dinine, kökenine, derisinin rengine göre ayıran bir zihniyetin ne insaniyetle ne de medeniyetle hiçbir bağı yoktur. Savaşın, savaşların kesinlikle kazananı olmaz. Rusya-Ukrayna sorunu diplomasiyle çözülmeli. Yarın Ukrayna ve Rusya dışişleri bakanlarının bir araya geleceği görüşmenin kalıcı ateşkese kapı aralamasını ümit ediyorum.” şeklinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.