Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Buğday fiyatına ‘Odessa’ darbesi! Sert yükseldi

İletişimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Rusya, Ukrayna ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteki Antonio Guterres, cuma günü Ukrayna’nın 3 limanının tahıl ihracatı için açılması üzerinde uzlaşmaya varmıştı. 120 gün geçerli olacak anlaşma çerçevesinde aylık 5 milyon tonluk ihracat gerçekleştirilmesinin hedeflendiği açıklanmıştı.

YÜZDE 4 ARTIŞ

Ancak bu anlaşmaya rağmen Rusya’nın hafta sonunda Ukrayna’nın Odesa Limanı’na gerçekleşytirdiği ve 5 kişinin ölümüne yol açan bombalı saldırısı, koridorun sağlıklı bir şekilde hayata geçirilip geçirilemeyeceği yönündeki belirsizlikleri gün yüzüne çıkardı. Bu da dünyanın en büyük emtia borsası olan Şikago’da 27 kilogram civarına gelen buğdayın kilo fiyatına zam larak yansıdı. Buğday borsada yüzde 4 yükselerek 7,86 dolara ulaştı. Böylelikle sevkiyat anlaşmasının imzalandığı cuma günü yaşanan ve yüzde 6’yı gerileme trendi de çok kısa sürmüş oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.