Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Bu oynaklığı olduğu dönemde fazla altın almayın

İletişim


Altında yükseliş devam edecek mi? Milyonlarca yatırımcı bu soruya cevap arıyor. İşte uzmanından altın fiyatlarıyla ilgili açıklamalar…

“BUNDAN SONRAKİ DÖNEMDE DE GÖRECEĞİZ”

Rusya-Ukrayna savaşında 12. gün biterken giderek artan çatışmalar piyasaları da etkiliyor. Ons altın, kritik eşik olarak kabul edilen 2 bin dolar seviyesini aştı. 24 Şubat’tan bu yana yüzde 8’in üzerinde değer kazandı. TRT Haber’in haberine göre, altının yükselişiyle ilgili konuşan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener, “Emtia fiyatlarının bu hızlı yükselişini bundan sonraki dönemde de görmeye devam edeceğiz. Tabi diğer taraftan dolar ekseninde yükseliyor olması aynı şekilde. Piyasaların çok ciddi anlamda Rusya, Ukrayna kriziyle ilgili risk algısıyla alakalı bir durumdur” ifadelerini kullandı. 

“2 BİN 300 DOLARI DA AŞMASI ÇOK MUHTEMEL”

Peki altındaki yükseliş devam edecek mi? Buna ilişkin açıklama yapan Şener, şunları söyledi:

“Risk algısı devam ederse 2 bin 300 doları da aşması çok muhtemel gözükmektedir. Ama diğer taraftan bu risk algısındaki herhangi bir azalma ya da özellikle anlaşmaya dönük, saldırıların bitişine dönük gelişmeler olduğu taktirde şüphesiz bu risk algısı hızlı bir şekilde aşağıya da çekilecektir.”

FAZLA ALTIN ALMAYIN!

Yatırımcılara temkinli hareket etmelerini tavsiye eden Şener, “Risk algısı artarak devam ederse bizim o zaman gram altında 1100 seviyeleri de görmemiz mümkün olacak diye düşünüyorum. Fakat şunu da unutmamak lazım. Önümüzdeki dönemde olumlu gelişmeler olduğu taktirde, anlaşmalar yapıldığı taktirde küresel finansal sistem yeniden eski seviyesine yöneldiğinde, tekrardan burada geri çekilmeleri görmek mümkün olacak. Tabi ki tavsiyemiz bu kadar riskin, bu kadar oynaklığın olduğu dönemlerde alım satımın fazla da yapılmaması yönünde” değerlendirmesinde bulundu. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.