Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Brent petrol için çarpıcı tahmin! 65 dolara kadar düşeceği tarihi açıklandı! Bu olursa 2023 yılında petrol fiyatları…

İletişim


Petrol fiyatları yapılan son tahminler doğrultusunda düşmesi halinde ham petrolün 2023 sonuna kadar 45 doları, brent petrolün ise 75 doları görebileceğini öne sürüldü.

Banka analistleri ham petrolün 2023 sonuna kadar 45 doları, brent petrolün ise 75 doları görebileceğini belirtti.

Citi Research tarafından yayınlanan raporun verilerine göre petrol fiyatlarında düşüş bekleniyor.

PETROL FİYATLARINDA CİDDİ DÜŞÜŞ BEKLENİYOR

Citi Research, küresel bir resesyonun petrol fiyatlarında düşüş olacağını ifade etti. Citi Research, ham petrol fiyatlarının 2023 sonuna kadar 45 dolarları, brent petrolün de 75 dolara kadar düşme ihtimali olduğunu öngören raporu yayınladı. Diğer yandan ise JPMorgan ise petrol fiyatlarının 380 dolara yükseleceğini belirtti. JPMorgan, Cuma günü yayınladığı raporda, ABD ve müttefiklerinin Rus petrol fiyatına sınır getirme yönündeki çabalarının sonuç vermesi ve Rusya’nın petrol ihracatının 5 milyon varil azalması halinde petrol fiyatlarının 380 dolar/varile kadar çıkabileceğini öngörmüştü.

Citi Research raporunda ise, küresel bir resesyonun yaşanması durumunda petrol fiyatlarında çok ciddi düşüş olacağını açıkladı.

65 DOLARI GÖREBİLİR

Resesyona girilmesi halinde ham petrol fiyatının 2022 sonuna kadar 65 dolar/varile gerileyecek.

OPEC+’dan bir müdahale olmazsa 2023 sonu için fiyat beklentisini de 45 dolar/varil olacak.

Raporda cari piyasa şartları altında belirlediği fiyat tahminlerine de yer veren Citi, 2022 üçüncü çeyrekte Batı Teksas petrolünde ortalama fiyatın 94 dolar olacak.

Fiyatın dördüncü çeyrekte 81 dolar/varile gerileyecek.

Citi’nin Batı Teksas petrolü için 2022 yılı ortalama fiyat beklentisi 95 dolar/varil oldu.

2023 yılında ortalama fiyatın 72 dolar/varile gerilemesini beklediniyor.

BRENT PETROL TAHMİNİ 2022 3. ÇEYREK 99 DOLAR / VARİL

Brent petrolü için 2022 üçüncü çeyrek ortalama fiyat tahminini 99 dolar/varil olarak duyuran ve dördüncü çeyrekte ortalama fiyatın 85 dolar/varile gerileyecek.

Citi, 2022 yılının tamamı için ortalama fiyat beklentisini 98 dolar, 2023 için ortalama fiyat tahminin 75 dolar olarak duyurdu.

ABD’de dünkü tatil sonrası Batı Teksas tipi ham petrolün varil fiyatı 110 doları aştı. Brent petrol 113,47 dolarda yatay hareket ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.