izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend İstifa Dilekçesi

Böyle vahşet görülmedi! Köpeği kamyonetin arkasına bağlayan cani bakın ne yaptı

İletişim


Elazığ’da, bugün öğlen saatlerinde, Tadım köyü yolunda bir köpek, kamyonetin arkasına bağlanarak sürüklendi.

KÖPEK TEDAVİ ALTINA ALINDI

Eziyetin görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından yetkililer harekete geçti. Köpek, jandarma ekipleri tarafından asılı bulunduğu kamyonetin arkasından kurtarılarak Fırat Üniversite Hayvan Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili Elazığ Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Elazığ İl Jandarma Komutanlığı’na gelen ihbarda, köpeğin bir aracın arkasına bağlanarak sürüklendiğinin bildirilmesi üzerine jandarma ekipleri seferber olmuş, köpeğin kurtarılması ve bu vicdansızlığı yapanların cezalandırılmaları amacıyla Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve İl Merkez Jandarma Komutanlığı ekipleri görevlendirilmiştir.”

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

”Jandarma ekipleri, yaralı köpeği asılı olduğu kamyon arkasından kurtararak Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne götürmüş ve tedavisinin yapılmasını sağlamıştır. Yaralı köpek, tedavisinin yapılmasının ardından jandarma ekiplerince Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülerek bakıma alınması sağlanmıştır. Köpeğe eziyet eden şahıs hakkında ise jandarma ekiplerince yasal işlem başlatıldı.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.