Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Boris Johnson’ın yerine geçecek ismin açıklanacağı tarih belli oldu

İletişim


İngiltere Başbakanı Boris Johnson, geçtiğimiz günlerde iktidardaki Muhafazakar Parti liderliğinden istifa etti. Johnson, sonbaharda yapılacak parti liderliği seçimine kadar başbakanlık görevine devam edecek.

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti 1922 Komitesi Başkanı Milletvekili Sir Graham Brady, Johnson’ın istifasının ardından yeni liderlik sürecine ilişkin takvimi ve kuralları açıkladı. Brady, çarşamba günü parti içerisindeki ilk oylamanın yapılacağı ve perşembe günü ikinci oylamanın olacağını belirtti.

BU HFTA İKİ OYLAMA YAPILACAK

Brady, her adayın ilk tur oylamaya katılabilmesi için en az 20 milletvekilinin oyunu alması gerektiğini aktararak ilk oylamadan geçen adayların ikinci turda en az 30 oya ulaşması gerektiğini ifade etti. Parti içerisinde 2 aday kalana kadar sürecek oylama sürecinin art arda ve mümkün olduğunca çabuk yapılacağını kaydeden Brady, bunun 18 Temmuz Pazartesi’ye kadar gerçekleşmesinin mümkün olduğunu dile getirdi.

5 EYLÜL’DE SONUÇLANACAK

Graham Brady, liderlik yarışı sonucunun 5 Eylül’de sonuçlanmış olması gerektiğinin altını çizdi.

JOHNSON HİÇBİR ADAYI DESTEKLMEYECEK

İktidardaki Muhafazakar Parti liderliğinden istifası sonrası ilk kez açıklama yapan Başbakan Johnson, yerine geçecek bir adaya destek sunarak “kimsenin şansına zarar vermek istemeyeceğini” belirtti.

11 ADAY YARIŞACAK

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss’un da liderlik yarışına katılacağını ilan etmesinin ardından şu ana kadar 11 aday, parti liderliği ve dolayısıyla başbakanlık koltuğu için yarışacağını bildirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.