Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti: Liderliğini memnuniyetle karşılıyoruz

İletişimAstana Üçlü Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ve İran lideri Reisi bir araya gelerek Suriye’deki durumu ve Ukrayna’da tahıl ihracatının önünü açacak “tahıl koridoru” konusunu ele aldı. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby, Türkiye, İran ve Rusya arasında İran’da yapılan görüşmelerin sorulması üzerine “Bu toplantı hakkında yorumu bu ülkelere bırakıyorum. Ajandada ne vardı bilmiyorum. Türkiye, Rusya ve Ukrayna arasında tahıl ihracatına yönelik devam eden görüşmelere önem veriyoruz” yanıtı verdi.

“ERDOĞAN’IN LİDERLİĞİNİ MEMMUNİYETLE KARŞILIYORUZ”

Kirby, Ukrayna tahılının uluslararası pazarlara ulaştırılmasıyla ilgili görüşmelerin sonuç vermesi konusunda umutlu olduklarını belirterek, “Tabii ki Sayın Erdoğan’ın liderliğini memnuniyetle karşılıyoruz. Başkan (Joe Biden) da bu konuda kendisine teşekkür etti. Erdoğan, tahılın çıkarılması için müzakere edilmiş bir sonuç için çalışıyor.” diye konuştu.

“RUSYA İSTEDİĞİ ZAMAN AMBARGOYU BİTİREBİLİR”

Rusya’nın istediği zaman Ukrayna tahılına yönelik ambargosunu bitirebileceğini kaydeden Kirby, bu konuda yapılacak müzakerelerde Ukrayna’nın da taraf olması gerektiğini vurguladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.