Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

BBC’den çarpıcı AK Parti analizi! Oy kaybı durdu! Kararsız seçmen partiye dönebilir

İletişim


İngiliz yayın organı BBC Türkçe, bugün çarpıcı bir AK Parti analizi yayınladı. Yazıya,  AK Parti milletvekillerinin sahadaki çalışkanlığı ve halkın nabzını tutmadaki başarısıyla başlayan BBC, partide oy kaybının durduğunu vurguladı.

BBC’nin AK Parti kaynaklarına dayandırdığı haberinde, ücretli kesime, özellikle de emeklilere yönelik rahatlatıcı adımların atılması halinde kararsız seçmenin de geri döneceği vurgulandı.

AK PARTİ KURMAYLARI SAHADA

Yaz aylarında seçim bölgelerinde halkın talep, beklenti ve şikayetlerini dinleyen AK Parti milletvekilleri, sahadan izlenimlerini ve analizlerini, rapor halinde parti yönetimine sunuyor. Milletvekkilleri, Meclis’in yeni yasama yılında, yapılması gereken yasal düzenleme önerilerini de halkın talepleri çerçevesinde oluşturuyor.

TARIMDA ÜRÜN PARA EDİYOR

Milletvekillerine göre özellikle tarım kesimi ürününün para etmesinden memnun. Enflasyona karşı yapılan ücret ve ürün taban fiyat artışları nedeniyle partinin “oy kaybının durduğunu” belirten AK Partili bir milletvekili, az da olsa bir oy artışı gözlediklerini ifade ediyor.

AK Partili bir grup seçmenin “kararsıza” geçtiği ancak başka bir partiye de yönelmediği ifade edilirken, ekonomide atılacak adımların halkın cebine yansıması halinde, bu seçmenin geri döneceğine işaret ediliyor.

EMEKLİLER RAHATLATILMALI

AK Parti’de tarım kesiminin durumundan memnun olmakla birlikte, özellikle büyükşehirlerde ücretli kesimlerin, özellikle de emeklilerin rahatlatılması gerektiği ifade ediliyor. Maaşların enflasyon karşısında erimesine karşı da parti içinde formüller tartışılıyor.

Konuşulan formüllerden biri, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi veya maaşların asgari ücret oranında artırılması yönünde.

Bu önerinin parti yönetimince de uygun bulunması halinde, Meclis’te yeni bir yasal düzenleme yapılabilir.

Ancak parti kaynakları, bu konuda çok farklı öneriler olduğunu, ekonomi yönetiminin de yapacağı değerlendirmelerle netleşeceğini ifade ediyorlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.