Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Başvuran 7 bin 200 lirayı alıyor! 12 ay boyunca devlet ödeme yapacak

İletişimAK Parti Hükümeti, geçtiğimiz günlerde ‘Aile Destek Programı’ adı altında yeni bir yardım kampanyasının startını vermişti. 4 milyon haneyi kapsayacak program dahilrnde ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca düzenli ödeme yapılacağı açıklanmıştı. Destek için başvurular alınmaya devam edilrken, hanelere gelir durumlarına göre yıllık 7 bin 200 liraya varan karşılıksız nakit ödeme yapılacağı duyurulmuştu..

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

“Aile Destek Programı” başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgah adresinin kayıtlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na gidilerek yapılabilecek. İhtiyaç sahibi herkes, destekten yararlanma hakkına sahip. Daha önce hiçbir sosyal yardımdan faydalanmamış vatandaşların da başvuru yapmasının önünde engel yok. 

AİLE DESTEK PROGRAMI ŞARTLARI

Destekten yararlanabilmek için hanedeki kişi başına gelirin net asgari ücretin 3’te 1’inden yani 1.833 liradan az olması koşulu aranıyor. Örnek vermek gerekirse 4 kişilik bir ailede 7 bin 300 liranın altında gelir varsa destekten yararlanılabiliyor. Program ilk açıklandığında net asgari ücret 4 bin 253 lira olduğundan kişi başı gelir şartı 1.417 liraydı. 

ÜCRET ARTIŞI İŞE YARADI

Asgari ücretteki artış bu yardımı almayı da kolaylaştırdı. Gelir hesabında hanedeki tüm bireylerin maaş, ücret, yevmiye gibi gelirleri ile düzenli sosyal yardım gelirleri hesaplamaya dahil ediliyor. Ev arsa gibi gayrimenkullerde rayiç bedel 240’a, binek araba, kamyon gibi motorlu araçlarda rayiç bedel 120’ye bölünerek aylık hane gelirine katkısı bulunuyor. Yani gelir tespitinde tüm unsurlar değerlendiriliyor.

Destek başvurusu reddedilen kişilerin sosyoekonomik durumlarının değişmesi ihtimaline istinaden kişilere söz konusu destek programı kapsamında yeniden başvuru yapılması imkanı da sunuluyor.

AYLIK 600 LİRA

Hane başına 450 lira ile 600 lira arasında destek verilecek. Hanelerin gelir düzeyine göre yıllık 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira arasında destek verilmiş olacak. Gelir 1.833 liralık gelir şartından ne kadar azsa ödeme miktarı da aynı oranda yükseliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.