izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Bade İşçil kimdir, nereli ve kaç yaşında?

İletişim


Başarılı oyunculuğuyla ve söylemleriyle sık sık gündeme gelen oyuncu Bade İşçil’in hayatı merak ediliyor. Peki son olarak eski aşkı Mahsun Kırmızıgül’ün fotoğrafını beğenerek gündeme düşen güzel oyuncu Bade İşçil kimdir, nereli, evli mi ve kaç yaşında? Bade İşçil’in eski eşi kim, dizileri neler? İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilen tüm detaylar…

BADE İŞÇİL KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Bade İşcil, 8 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Geçmiş yıllarda Bulgaristan ve Romanya taraflarından göç ederek İstanbul’a yerleşen göçmen bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Bade İşçil’in annesi Kadriye Gündüz, babası Levent İşcil’dir. 1999 yılında anne ve babası birbirinden ayrılan Bade İşcil, abisi ve annesi Kadriye Gündüz ile beraber İstanbul Nişantaşı’na taşındı.

Lise öğrenimini Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Bade İşçil, mezun olmasının ardından, lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tasarım Bölümünde tamamladı. Başarılı oyuncu, verdiği bir röportajda, ilerde tek amacının kendi adını taşıyan bir modaevi açıp, haute-couture elbiseler tasarlamak olduğunu dile getirdi.

BADE İŞÇİL’İN OYUNCULUK KARİYERİ

Güzel oyuncu Bade İşçil, oyunculuk sektörüne ilk adımını 2007 yılında CINE 5 ekranlarında yayınlanmaya başlayan ”Metropol Cafe” adlı komedi dizisiyle attı. 2009 ve 2011 yılları aralığında döneminin en sevilen dizilerinden biri olan ”Ezel” dizisinde ”Şebnem Sertuna” karakteri ile yer aldı ve kariyerindeki asıl çıkışını bu dizi ile yaptı.

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizi Ezel’in ardından ”Kuzey Güney” adlı dizinin kadrosuna dahil olan Bade İşçil, bu dizide ”Banu” karakteri ile ekran karşısına geçti. Başarılı oyuncu Kuzey Güney’de Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Merve Boluğur, Mustafa Avkıran, Semra Dinçer, Zerrin Tekindor, Hale Soygazi, Kaan Taşaner gibi isimler ile birlikte rol aldı. Bade İşçil, bu dizideki başarılı oyunculuğu ile 2012 yılında Galatasaray Üniversitesi tarafından En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve Ayaklı Gazete TV Yıldızları, En İyi Yardımcı Kadın Drama Oyuncusu Ödülü’ne layık görüldü.

Daha sonra ”Ufak Tefek Cinayetler” adlı dizide ”Pelin” karakterine hayat veren oyuncu, bu projenin ardından Netflix adlı online platformda yayınlanan dizi ”Aşk 101”de yer aldı.

Bade İşçil, film ve dizilerin dışında birçok reklam filminde de rol aldı.

BADE İŞCİL’İN ÖZEL ÖZEL HAYATI

1,73 boyunda ve 53 kilo olan Bade İşçil, bir dönem Mahsun Kırmızıgül ile yaşadığı aşkla kendinden sıkça söz ettirdi. Barış Manço’nun cenaze töreni sırasında Mahsun Kırmızıgül’ün dikkatini çekmesiyle başlayan bu ilişki, bir süre sonra sonlanmıştı.

Ünlü oyuncu 2013 yılında iş insanı Malkoç Sualp ile evlendi. Bu evlilikten 9 Ağustos 2014 tarihinde ”Azur” ismini verdikleri bir oğlu olan Bade İşçil, bu evliliğini 2016 yılında sonlandırdı. Bade İşçil’in Temmuz 2015’te açtığı boşanma davası 20 Haziran 2016 tarihinde ayrılıkla sonuçlandı.

BADE İŞCİL FİLMLERİ VE DİZİLERİ

2017, Ufak Tefek Cinayetler (Pelin)(Tv Dizisi)
2017, Eski Sevgili (Feride)(Sinema Filmi)
2011-2013, Kuzey Güney (Banu Sinaner) (Tv Dizisi)
2010, Ezel 2. Sezon (Şebnem Sertuna) (TV Dizisi)
2007, Metropol Cafe (Şebnem) (TV Dizisi)
2006, Gülpare

BADE İŞÇİL ÖDÜLLERİ

2012    Ayaklı Gazete TV Yıldızları    En İyi Yardımcı Kadın Drama Oyuncusu    Kuzey Güney Kazandı
2012    Galatasaray Üniversitesi    En İyi Kadın Oyuncu    Kuzey Güney Kazandı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.