izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Avrupalı bazı siyasetçiler Rusya’ya tavizler verilmesini teklif etti

İletişimUkraynaFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘un Zelenski‘den Rusya’ya karşı taviz istediğini ısrarlı tekrarlıyor.

Podolyak, Ukrayna’da faaliyet gösteren radyo kanalı “Radio NV“deki canlı yayınında yaptığı açıklamada, ülkesinde devam eden savaşla ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

“TAVİZ İSTEYEN SADECE MACRON DEĞİL”

Avrupa ülkeleri liderlerinin, Ukrayna’da savaşın sona ermesi konusuna daha yapıcı ve hassas davranması gerektiğini ifade eden Podolyak, Macron dışında AB’den bazı siyasetçilerin de Zelenski’e “Rusya’ya tavizler vermesini” teklif ettiğini ileri sürdü.

Podolyak, “Genel olarak sadece Macron’un değil, Avrupa siyasi camiasından bazı kişilerin de bu açıklamaları biraz tuhaf. Ukrayna toplumunun, bu tür talepleri hiçbir şekilde desteklemeyeceği açık.” dedi.

Rusya’ya verilecek herhangi bir tavizin, Rusya’yı Ukrayna’ya karşı başka iddialar ve talepler ortaya atmaya teşvik edeceğini belirten Podolyak, “Savaşın 83. gününde, Avrupa’da bu tür düşünceler neden hala ortaya çıkıyor hiç belli değil. Muhtemelen Rusya Federasyonu ile iş yapmak için olağan kurallarına geri dönmek istiyorlar ama bana öyle geliyor ki tüm bunlar artık olmayacak çünkü Rusya’nın büyük çapta askeri suçları var.” yorumunu yaptı.

ZELENSKİ MACRON’UN İSTEDİĞİNİ AÇIKLAMIŞ, PARİS REDDETMİŞTİ

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, İtalya’nın Rai 1 televizyon kanalına verdiği röportajda, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda “Rusya’ya tavizler verilmesini istediğini” iddia etmişti. Paris yönetimi ise söz konusu iddiaları reddetmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.