izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Arda Turan yılın en örnek alınan futbolcusu ödülünü niye aldı? Sosyal medya bunu konuşuyor

İletişim


Yaklaşık son 12 yılda hakkında yüzlerce magazin haberi çıkan ve kariyerinin zirvesinden erken inen şimdilerde fazla kiloları da olsa Türk futbolunun altın yeteneği Arda Turan’a “2022 yılı en sevilen ve örnek alınan futbol oyuncusu” ödülü verildi.

Özel bir üniversitenin İşletme Bölümü tarafından düzenlenen “Spor Odaklı Markalama Araştırmaları” sonucunda 2022 yılı en sevilen ve örnek alınan futbol oyuncusu Arda Turan seçildi.

BU ÖDÜLÜ NİYE ALDI?

Özel üniversitenin etkinliğine katılan tecrübeli futbolcu Arda Turan’a plaket verildi. Arda’nın söz konusu ödülün gerçekliği olmamasına rağmen almasının nedeniyse merak ediliyor.

ARDA’NIN ÖDÜLÜ SOSYAL MEDYADA YANKILANDI

Tecrübeli futbolcunun, 2022 yılının en sevilen ve örnek alınan futbolcusu seçilmesi sosyal medyada mizah konusu oldu.

ARDA’NIN ÖZEL HAYATI PROFESYONEL HAYATINI MAĞLUP ETTİ

Türk futbolunun en olaylı ve en başarılı ismi şüphesiz Arda Turan. Galatasaray’a büyük bir bonservis kazandırarak (12 milyon Avro) 24 yaşında İspanya’nın yolunu tutan Arda özel hayatıyla profesyonel hayatı birbirine karıştırınca daha iyi seviyelere gidebilme şansını bitirdi. 

Kariyeri yıldızlarla dolu futbolcu magazin takımının ağzına sakız olmasını saymazsak her profesyonel futbolcunun hayalini kurduğu kulüplerde oynadı. Sinem Kobal ile ayrılığı ve sonrasında ahbabı Kenan İmirzalıoğlu’na çocukluk aşkını kaptırması… Sonuç olarak kariyerinin zirvesindeki ani çöküş…

Spor yazarı Bilal Meşe’yi uçakta darp edince yerden yere vuruldu. Bir kaç yıl sonra bir gece kulübünde skandalların popçusu Berkay’ın eşine sarkıntılık ettiği iddia edildi. Malum kavga sonrası sarkıntılık edip etmediği ile ilgili bilmece çözülmese de bayağı linç yedi Bayrampaşalı.

Atletico Madrid ile La Liga’da başlayan kariyerinin en parlak yıllarını Barcelona’da geçiren Arda Turan, Euro 2016 öncesi Fatih Terim ile olan prim üzerine kavgası sonrası Milli Takım’dan adeta tecrit edilmişti. 2017’den itibaren düşen performansıyla La Liga’nın en büyük kulüplerinden olan Messi’li, Neymar’lı Barcelona’da tutunamayınca 2018’de bir anda dikey bir çöküş yaşayarak Medipol Başakşehir’e kiralık olarak satılmıştı.

Futbola Altıntepsi içinde başlayan ve Galatasaray’ın en kariyerli isimlerinden olan Turan, 2019’da bir maç öncesi Fatih Terim’in elini öpüp 3 yıllık küslüğü bitirerek sevdalısı olduğu Sarı-Kırmızılı renklere geri dönebilmişti. 35 yaşına rağmen performansında bir iyileşme sağlayamayan Turan fazla kilolarıyla halen taraftarların tepkisinin odağında.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.