izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

ANNELER ANNE ESTETİĞİ İLE YENİLENİLİYOR

İletişim


Kadınların hayatının en kritik dönemlerinden biri hamilelik ve ardından doğum sonrası dönemdir. Hamilelik ile başlayan bu süreçte pek çok değişim yaşanıyor. Genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle bu değişimler, her kadın için farklı yaşanabiliyor. 

 

Annelerin sadece günlük hayattaki rutinleri değişmiyor aynı zamanda vücutlarında da değişiklikler oluyor. Vücutlarında yaşanan değişimlerin başında, vücudun deforme olması ve bazı bölgelerde leke oluşumu geliyor. Anne estetiği, bu süreçte annelerin vücutlarında meydana gelen bu deformasyonlar için etkili çözüm sağlayan bir uygulama. Meme büyütme veya dikleştirmenin yanı sıra karın germe ve liposuction gibi pek çok operasyonu da içeren anne estetiği ile İstanbul Altunizade’de hizmet veren Vanity Estetik’te mükemmel sonuçlar elde ediliyor.

 

Anne estetiği nedir ve hangi operasyonları kapsıyor?

Kadınlar, hamilelik ve doğum sonrası dönemde cildin esnekliğini kaybetmesi ile leke problemi gibi cilt problemleriyle, özellikle karın bölgesinde oluşan sarkma ve çatlak sorunlarıyla, emzirmeye sebebiyle memede hacim kaybı ve sarkma gibi deformasyonlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu değişimler anneliğin keyfini çıkarmaya engel değil çünkü Vanity Estetik’te olduğu gibi anne estetiği ile hamilelik öncesi görünüme kavuşmak mümkün olabiliyor.

 

Anne estetiği, hamilelik dönemi ve sonrasında vücutta gerçekleşen değişimleri ele alarak; doğum öncesi sahip olunan görünüme tekrar kavuşulmasını amaçlar. Doğum sonrası belirlenen süre içerisinde uygulanan meme estetiği, karın germe, liposuction ve genital bölge operasyonu dahil olmak üzere birçok operasyonu kapsar. Her kadının hamilelik ve doğum sonrası hikayesi birbirinden farklıdır. O nedenle anne estetiği de her kadın için özel planlanarak uygulanmalıdır.

Anne estetiği uygulamaları arasında en çok tercih edilenler hangisidir?

Anne estetiği denince ilk akla gelen karın germe ve meme estetiği operasyonlarıdır. Karın germe ameliyatı, karın bölgesinde yaşanan sarkma ve çatlak için etkili bir çözüm sağlayan operasyondur. Karın germe ameliyatın ile karın kaslarının ve oluşan fıtıkların onarımı sağlanırken; bel ve sırt bölgelerine liposuction da uygulanabilir. 

 

Ameliyatın kapsamına bağlı olarak, Vanity Estetik’in sunduğu ulaşılabilir lüks konforunda aynı gün taburcu olunabilir veya hastanede 2-3 gün kalınabilir. 

 

Hamilelik ve doğum sonrası süreçte memede değişimler yaşanabilir. En çok karşılaşılan durumlar ise memede büyüme, emzirme sonrasında ise küçülme ve sarkmalardır. Meme dikleştirme, meme büyütme ve küçültme ameliyatları ile bu durumlara en etkili şekilde çözüm sağlanabiliyor. 

 

Operasyon için doğru zaman ne zamandır?

Anne estetiği olmayı planlayan annelerin, doğumdan sonra en az 6 ay beklemeleri gerekir. Ayrıca, bebeğini emzirmeyi bitirmiş ve aynı deformasyonların tekrar oluşma riskine karşın tekrar bir hamilelik planlamıyor olması gerekir. 

 

Karın germe için ise, karın kaslarının toparlanması için 1 sene beklenmelidir. Bu gibi cerrahi işlemler kilo kontrolü ve biraz sporla desteklendiğinde ömür boyu kalıcıdır. Tekrar hamilelik olması durumda benzer deformasyonlarla karşı karşıya kalınabilir. Dolayısıyla bu tür bir ameliyata karar verilmeden önce, gelecekle ilgili planlamaları göz önünde bulundurmak önemlidir. 

Her ameliyatın iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik göstereceği için günlük hayatını en az etkileyecek şekilde zaman planlaması yapılmalıdır. 

 

Anne Estetiği uygulamaları arasında en çok tercih edilen karın germe ameliyatı nedir?

Karın germe Abdominoplasti adı ile de bilinen bir operasyondur. Bu ameliyat sayesinde sezeryan, hamileliğe bağlı olarak oluşan sarkıklık, çatlaklar ve yağlanmalar, kolayca giderilebilir. 

Karın germe ameliyatında 3 farklı yöntem kullanılabilir. Bunlar tam, yarım ve mini karın germe tekniğidir. Karın germe ameliyatı genellikler genel anestezi altında yapılır ve ortalama bir ila üç saat arasında gerçekleştirilir.

Karın germe ameliyatını için en önemli noktalardan biri de hastanın daha fazla kilo vermeyi planlamıyor olmasıdır. Eğer kilo vermeye devam ederse; tekrar bir sarkma yaşanabiliyor. Karın germe ameliyatı ile bazı durumlarda liposuction uygulaması kombine olarak gerçekleştirilebiliyor. Karın germe gibi bir ameliyatının tekrar tekrar geçirilmemesine dikkat edilmelidir. 

 

Anne estetiği yaptırmaya karar verirken nelere dikkat edilmelidir?

Her ameliyatta olduğu gibi anne estetiğine ihtiyaç duyulduğu durumda öncelikle Vanity Estetik’te olduğu gibi mutlaka güvenilir ve alanında deneyimli bir plastik cerrah tercih edilmelidir. Hamilelik ve doğum sonrası süreç her kadın için farklı yaşanabiliyor. O nedenle anne estetiği kapsamında ihtiyaçlar ve uygulanacak operasyonlar farklı olacaktır. Muayene sırasında ameliyatı gerçekleştirecek doktor ile gelecek planlarını ve ameliyattan beklentiler net bir şekilde paylaşılmalıdır. 

 

Vanity Estetik ailesi olarak uluslararası sertifikalı alanında deneyimli doktorlarımız ve uzman ekibimiz ile İstanbul Altunizade’de hizmet veriyor. Vanity Estetik’e @vanityestetik sosyal medya hesaplarımızdan, vanityestetik.com’dan ve 7/24 0 850 441 54 44’ten ulaşabilirsiniz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.