istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Akaryakıt fiyatları rekora koşuyor! Brent petrol resmen o rakamı gördü

İletişim


118 dolara kadar çıkan brent petrol dün kapanuşı 114 dolarla yapmıştı. bugün yüzde 0,24 düşüşle açılan brent petrol 113,90 dolar olmuştu. Diğer yandan brent petrol bugün 117 dolara kadar yükseldi. 

Fiyatlarda yaşanan bu hareketlilikte arz daralması endişeleri ve ABD’de yaklaşan seyahat sezonu ile artan güçlü talep beklentileri etkili oldu. 

Diğer yandan, AB ülkeleri liderlerinin gelecek hafta yapacakları toplantıda Rusya’dan petrol tedarikinin durdurulmasını içeren pakette anlaşacağı beklentilerine yönelik açıklamalar arz daralması endişelerini destekliyor.

Çin’deki durum ise fiyatları baskılamaya devam ediyor. Pekin ve ülkenin ticaret merkezi Şanghay başta olmak üzere nüfusu yoğun, kritik sanayi ve iş kollarına ev sahipliği yapan büyük şehirlerindeki kısıtlamalar, ekonomi üzerinde etkili oluyor. Buna rağmen, petrol fiyatları küresel piyasalarda son iki ayın en yüksek seviyelerinde seyrediyor.

Brent petrolde teknik olarak 114,95 ile 116,07 dolar aralığının direnç, 113,83 ile 112,71 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.