izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

AHD HUKUK BÜROSU: AİLE HUKUKU ALANINDA DENEYİMLİ

İletişim


Aile hukuku denildiğinde birçok kişinin aklına boşanma gelir. Aslında durum böyle değildir. Aile hukukunda boşanma davalarının yanı sıra; evlilik anlaşmaları, mal rejimlerinin belirlenmesi, soybağı ile ilgili davalar, evlat edinme konuları, vesayet ve yasal danışmanlık konuları da söz konusudur.

Evlilik anlaşmalarında: Çiftler, gelecekte ayrılmaları halinde tüm mal varlıklarının paylaşımını belirlemiş olurlar.

Mal Rejimlerinin Belirlenmesi: Türk Medeni Kanunu 203. Maddesinde belirlenen mal rejimi sözleşmesi, çiftlerin evlenmeden önce varlıklarıyla ilgili anlaşmaya vardıklarını gösteren belgedir.

Soybağının belirlenmesi: Soybağının reddi, belirlenmesi ve tanıma şeklinde gerçekleşen aile hukuku konularından birisidir. Özellikle miras konusunda yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı soybağı davaları açılmaktadır.

Evlat edinme: Dünya genelinde istedikleri halde birçok çiftin çocukları olmamaktadır. Çiftler de evlat edinme yoluyla, çocuk sahibi olma yoluna giderler. Ancak evlat edinmenin yasal olarak şartları vardır ve birçok prosedüre sahiptir.

Yasal Danışmanlık: Genel olarak 18 yaşını doldurmamış kişilerin haklarını korumak adına, mahkeme tarafından atanan avukattır. Yasal danışmanlık kavramı aslında birçok kişinin haklarının korunması açısından oldukça önemlidir.

Aile hukuku ile ilgili olan yukarıda tanımladığımız tüm kavramlarda uzmanız. Yasal olarak tüm haklarınızı koruyoruz. Müvekkillerimize her türlü danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

Evlilik anlaşma metinlerinizi detaylı bir şekilde hazırlıyoruz. Böyle her iki tarafta da hak kaybı meydana gelmiyor.

Soybağının belirlenmesi için kapsamlı araştırma yapılması gerekir. Bu da uzun zaman alan bir işlem olabilir. Aile hukuku konusunda uzman avukatlarımızla, soybağı davalarınızı kısa sürede sonuçlandırıyoruz.

Mal rejimlerinin belirlenmesi ve yasal danışmanlık konularında bizlerden her türlü yardımı talep edebilirsiniz. Gerekli olan tespit çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Detaylı anlaşma metinleri hazırlayarak, haklarınızı tam olarak alabilmenizi sağlıyoruz. Yasal danışman olarak tüm işlemlerinizi sizin adınıza takip ediyoruz.

Evlat edinme konusunda da bizlerden yardım alabilirsiniz. AHD Durak Hukuk Bürosu olarak uzman avukatlarımızla sizlere yardım etmeye hazırız. Evlat edinme prosedürleri hakkında sizleri bilgilendiriyoruz. Nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini belirliyoruz. Sürecin başından sonuna kadar yanınızdayız.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun…

AHD Durak Hukuk Bürosu olarak: “Hakkınızı arıyoruz, hakkınızı koruyoruz!”

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.