Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Ads Reklamları Nedir?

İletişim


Ads reklamları, Google’ın sunduğu dijital reklamcılık hizmetidir. Önemli bir pazarlama aracı olan Ads reklamları, ücretli bir platformdur. Bu platform aracılığı ile verilen reklamlar web sitelerinde ve YouTube’da gösterilir. Google Ads reklamları 1 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşır. Bu nedenle markalar tarafından yoğun olarak tercih edilir.

Ads Reklamları Nasıl Çalışır?

Google’ın sunduğu Ads reklam hizmeti, verilen reklamın konusuyla alakalı sorgulamalarda veya web sitelerinde gösterilmesini sağlar. Arama sonuç listelerinin en üst sırasında yer almak; ürün, hizmet veya marka için her zaman avantajlıdır. En üst sırada yer almak ve bu durumun avantajlarından faydalanmak için markaların büyük çoğunluğu dünyanın en büyük ağına sahip olan Google Ads reklamlarını kullanmayı tercih eder.

Ads reklamları, küçük veya büyük ölçekli işletmelerin verdikleri hizmetleri veya pazarladıkları ürünleri ön plana çıkarmak ideal bir dijital pazarlama hizmetidir. Bu reklam platformu markaların bilinirliğinin artmasında da etkilidir. Google Ads ile farklı kampanyalar oluşturarak reklam vermek mümkündür. Ads reklamları ile ulaşılan müşterilerin reklama konu olan ürün ve hizmetten faydalanması, işletmenin kazanç elde etmesini sağlar.

Ads Reklamları Kampanya Türleri Nelerdir?

Dünyanın en büyük ağında dijital pazarlama ile hedef kitleye ulaşmayı kolaylaştıran Ads reklamlarının en sık kullanılan kampanya türleri ve bunların özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

Bu reklam türü Google arama ağının sonuç sayfasında, iş ortağı sitelerinde ve söz konusu reklam ile alakalı diğer konumlarda görünür. Search reklamı hazırlamak için anahtar kelime kullanmak gerekir. İnternet kullanıcılarının aramaları ile eşleşen anahtar kelimeler varsa ilgili reklam sonuç sayfasını üst kısmında belirir. Ads reklamlarının bu türünde her zaman en alakalı içerikler gösterilir. Metin temelli olan search reklamları kullanıcıların ihtiyaçlarıyla doğrudan eşleştiği için en çok tercih edilen reklam modellerinden biridir.

Banner reklamları olarak bilinen bu görüntülü reklamlar, web siteleri üzerinde yayınlanır. Kullanılan görseller nedeniyle ilgi çekici olan bu reklam türü daha çok bloglarda ,haber sitelerinde ve oyun sitelerinde karşımıza çıkar. GDD-Display reklamların amacı iletişim ve satıştır. Bu reklam türünde görseller hem statik hem de video olarak kullanılabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi bu reklam kampanyası yalnızca e-ticaret sitelerine hitap eder. E-ticaret sitesinde satılan ürünlerin Google sorgularında görülmesini sağlayan ve bunun yanı sıra ürün ile ilgili detaylı bilgi veren reklam türüdür. Shopping reklamı sayesinde kullanıcının yaptığı aramaya bağlı olarak hem ürün görseli hem de ürün fiyatı aynı anda sonuç listelerinde kullanıcı karşısına çıkar. Shopping reklam, tıklama oranı en fazla olan Google Ads reklam türüdür. E-ticaret sitelerinin shopping reklam oluşturabilmesi için öncelikle Google Merchant Center’a kayıt olması gerekir.

YouTube reklamları video reklamlarından oluşturur. Bu reklamlar YouTube ile Google’ın iş ortağı sitelerinde yayınlanır. Her yaş grubundan birçok kullanıcısı olan YouTube, reklam için mükemmel bir platformdur. YouTube reklamlarını atlanabilir veya atlamaz olmak üzere iki şekilde yayınlamak mümkündür.

Ads reklamlarından başarılı sonuçlar elde etmek için https://mobitek.com/sem-google-ads-reklamlari/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Mobitek’in uzman ekibinden size özel çözümler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.