Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

49 ülkeden Türkiye’ye gelecekler! Döviz ve altına karşı geri sayım başladı

İletişimUluslararası İş Birliği Platformu’nun (UİP) düzenlediği 12’nci Boğaziçi Zirvesi’ndeki özel oturumlarla değişen dünyanın yeni vizyonu İstanbul’da belirlenecek.

“Daha iyi bir dünya için çalışmak” temasıyla, 6-7 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan zirveye 49 ülkeden iş ve devlet insanı katılım gösterecek.

UİP Kurucusu Cengiz Özgencil, gerçekleştirilen basın toplantısında yaptığı konuşmada, “11 yıldır tek bir şeyi gaye edindik; ülkemize daha fazla yabancı yatırımı nasıl getiririz? Bugüne kadar yabancı ülkelerden cumhurbaşkanı, başbakan, bakan, prens ve prenses düzeyinde kıymetli misafirleri ağırladık. Küresel şirketlerin karar vericileri, Boğaziçi Zirvesi’ndeki panellerde dünyanın geleceğini tartıştı. Bu yıl da alanının en önde gelen isimleri, Covid-19 sonrası yeni dünya düzenini İstanbul’da ele alacak” ifadelerini kullandı.

Özgencil, bu yıl 49 ülkeden iş ve devlet insanını İstanbul’da misafir edileceklerini belirterek, “Türkiye, zor zamanlardan hep güçlenerek çıktı. Hedefimiz, ülkemize fayda sağlayacak dış yatırımlara platform yaratmak” diye konuştu.

“ZİRVEYE KATILIMI İPTAL ETTİĞİNİ DUYURAN ENDONEZYA DIŞINDA BİR ÜLKE YOK”

Özgencil, koronavirüsten dolayı zirveye katılımı iptal ettiğini duyuran Endonezya dışında bir ülke olmadığını, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’dan da zirveye üst düzey katılım olabileceğini kaydetti.

12’NCİ BOĞAZİÇİ ZİRVESİNE KİMLER KATILACAK?

Hibrit olarak gerçekleştirilecek olan zirvenin onursal açılış konuşmasını müsaitlik durumuna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmasının beklendiği belirtildi.

Zirveye katılım gösterecekler arasında İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott, Norveç’in Türkiye Büyükelçisi Erling Skjonsberg, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkoviç, Gana Arazi ve Tabii Kaynaklar Bakanı Samuel Abu Jinapor, European Investment Bank Yönetim Danışmanı Umberto Del Panta, Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp, UİP Onur Kurulu Başkanı ve TAG Global Kurucusu Dr. Talal Abu-Ghazaleh, UN Genel Sekreter Yardımcısı ve UNDP Başkan Yardımcısı Haoliang Xu, Ürdün Senato Başkanı Faisal El-Fayez, UİP Onur Kurulu Eş Başkanı Şerif Kaynar, TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Tayfun Bayazıt, İGA Üst Yöneticisi (CEO) Kadri Samsunlu, Pegasus CEO’su Mehmet Nane, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, TİM Hizmet Sektör Konseyi Başkanı Ahmet Akbalık, InterSpac Başkanı Prof. Carlo Cottarelli, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas, Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, UİP Onur Kurulu Eş Başkanı Erşat Hürmüzlü gibi isimler de yer alıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.