istanbul seo undefiend undefiend undefiend

4 şehirde insani koridor açılacak

İletişimSon dakika! Rusya‘nın Ukrayna‘ya saldırılarında 12. güne girildi. Rus güçleri Ukrayna’nın başkenti Kiev’e sadece 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Dünkü insani koridor girişimleri başarısız olurken taraflar birbirini suçladı. Son olarak Moskova bugün saat 10.00 itibariyle birçok kentte insani koridorlar için saldırıları geçici olarak durduracağını açıkladı. Diğer taraftan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, “Silahsız insanların bombalanmasını affetmeyeceğiz” derken, Moskova, çevre ülkelere havalimanlarınızı Ukrayna askeri uçaklarına açmayın uyarısında bulundu.

DAKİKA DAKİKA ANLIK TAKİP

08.30 Rusya Genelkurmay Başkanlığı: Macron’un Putin’e talebi üzerine Rus birlikleri saat 10.00’dan itibaren sessizlik rejimi (ateşkes) ilan ediyor ve Kiev, Harkov, Mariupol ve Sumi’den insani koridorlar açıyor.

07.42 ABD basını: Rusya, Ukrayna için şehir savaşlarında tecrübeli Suriyeli yabancı savaşçılar topluyor.

06.15 Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, yurtdışından yaklaşık 20 bin kişinin Ukrayna saflarında Rusya’ya karşı savaşmak için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

06.02 Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı yetkilisi Rusya’nın şimdiye kadar 600 civarında füze fırlattığını söyledi. 

05.34 Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus ordusunun Luhansk yönündeki çatışmalarda yaklaşık 40 askeri ile 11 askeri aracını kaybettiğini bildirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.