Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

2050 yılında bakın ne olacakmış?

İletişim


A Haber ekranlarında yayınlanan Melih Altınok ile Sebep Sonuç programında altın ve dolar piyasalarına ilişkin açıklamalarda bulunan İslam Memiş, “Vatandaşın kurtuluş reçetesi altındır” diyerek vatandaşları altın almaları konusunda uyardı. En önemli yatırım aracı olarak altını gördüğünü ifade eden Memiş, dolar alanlara tavsiyelerde bulunarak doların iyi bir yatırım aracı olmadığını ifade etti.

EN AZ 4 MİLYON KİŞİ İSTANBUL’DAN GÖÇ EDECEK

İslam Memiş, ekonomik nedenlerden dolayı “En az 4 milyon kişi İstanbul’dan göç edecek” diyerek “Yeni nesil nakitsiz bir toplum istiyor. İnsanları en güzel enflasyonla soyarsınız nakitsiz bir toplumda. Metropol şehirler boşaltılacak” ifadesini kullandı.

EYLÜL AYI İTİBARİYLE RESESYONUN NE DEMEK OLDUĞUNU GÖRECEĞİZ

Dünya genelinde yaşanacak sorunlara ilişkin yorumlarda bulunan Memiş, “Dünya genelinde tedarik problemi yaşanacak” diyerek uyarılarda bulundu. Memiş, “Dünya’da insanlara masallar anlatılıyor. Merkez Bankaları geçici bir enflasyon diyor ama delikte geçti. Eylül ayı itibariyle resesyonun ne demek olduğunu göreceğiz. İnsanlar ekilebilir tarım arazileri alsınlar. Gıda fiyatları şu an çok ucuz. Aynı şekilde emlak fiyatları da çok ucuz” ifadesini kullandı.

VATANDAŞI DOLARA KARŞI UYARDI

İslam Memiş, doların yatırım aracı olmadığını ödeme aracı olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin kafasını her zaman kuma gömdüler. Dolar yükseldiği zaman ekonomi kötü, dolar düştüğünde ekonomi iyi denildi. Doları ne olarak görüyor bizim vatandaşımız? Dolar yatırım aracı değil ödeme aracıdır” dedi.

ALTIN SON 20 YILDA EN ÇOK KAZANDIRAN YATIRIM ARACI

Memiş, son yılı göz önüne ele alındığında en çok kazanç sağlayan yatırım aracının altın olduğunun altını çizerek, “Son 20 yılda dolar %908, euro %1215, %borsa 1073 altın %6290 getiri sağladı. Vatandaşlarımız kurtuluş reçetesi altındır. İnsanlar artık masalın bittiğini rüyadan uyanmaları gerektiğini bilmeli” şeklinde konuştu.

Memiş konuşmasında vatandaşlara altın tavsiyesinde bulunarak, “2050 yılında altın denen bir şey yer altında olmayacak. Belki de 2050’den önce bitecek. Dünyanın telefon, bilgisayar üretiminde altına ihtiyacı var. Yatırım olarak altını düşünmeyenler büyük gaflet içinde” diyerek uyarılarda bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.